| Cnz_Kazz_1998 a întrebat:

Deci... daca voi ziceti ca nu exista Dumnezeu vreau sa aduceti si voi dovezi ca nu exista! Va rog va astept si cei care cred cu dovezile lor! La sfarsti cei care ma face sa cred FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DennySa660 a răspuns:

Nu stiam ca 666 este nr dracului si nu ma intereseaza parerea oamenilor eu cred in Dumnezeu si nu am dubii ca nu exista, eu ii simt prezenta.

55 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Dumnezeu exista daca crezi in el. Daca nu crezi, nu exista.

| SKryc3AlyN a răspuns:

Dumnezeu da exista si va exista pentru todeauna dar daca nu crezi in el nu exista

| DennySa660 a răspuns:

Si eu am un verisor care nu crede in Dumnezeu.Eu i-am zis ca exista si el mi-a zis :daca exista unde e? are o cabana langa Venus? unde? Iar eu i-am zis nu ai cum sa-l vezi dar il simti. El a zis ca nu simte si eu i-am zis ca atunci cand face fapte bune Dumnezeu il pune. EL Refuza sa creada ca exista Dumnezeu dau crede in Satana.Nu mi se pare normal asa ceva. Eu chiar cred in Dumnezeu.

| Vladuthz a răspuns:

Buna, pai in primul rand pentru a demonstra ca cineva/ceva exista sau nu, trebuie aduse mai intai dovezi ca exista. Din moment ce nu avem nici o dovada asupra existentei acelui ceva/cineva, cum putem sa-ti aducem dovezi ca nu exista? La fel de bine pot sa-ti zic ca eu am o minge rosie acasa, tu sa zici ca nu am, si eu sa-ti zic sa-mi aduci dovezi ca nu exista acea minge rosie pe care eu spun ca o am acasa la mine.

Răspuns utilizator avertizat
| RaduMarin a răspuns:

Cei care cred trebuie sa demonstreze ca exista, nu ateii ca exista!

| RaduMarin a răspuns:

Nu*

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Singurul zeu care exista cu adevarat e Prea Marea si Prea Sfanta Bere.

| Shatzie a răspuns:

Poate ca, daca ai avea mai multa scoala, ai sti ca trebuie -in orice situatie- sa dovedesti EXISTENTA a ceva si NU inexistenta. Mai cresti, mai citeste, mai invata si pe urma apuca-te de filosofie de 2 bani.

| Andrei7520152 a răspuns:

Ahem nu'i treaba noastra sa aducem argumente ca ceva nu exista. E treaba credinciosului sa aduci argumente ca exista. dupa care, noi putem sa raspundem, si tot asa. nu ma refer special la tine, asta e un lucru general. ateii doar raspund cum pot, mai bine mai rau, la ce afirma crestinii.

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă aş fi atât de bătutu în cap să aduc dovezi despre ceva ce nu există, ar trebui să fac asta pentru fiecare zeu în parte, du doar pentru dumnezeu creştinilor, că nu-i el ce-l mai şmecher zeu şi n-are nici 3 ***.
Deci, prefer să rămân indiferent faţă de orice presupusă divinitate şi să fac în continuare miştouri pe seama acestora.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru DennySa660):

Crezi in Dumnezeu, da` ai numele cu "666"= numarul` dracului laughing frumos.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Woodenpints91):

Bai, imi place stilu` tau. Da` doar stilu`, nu si faptul ca esti ateu. laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Cine a zis că-s ateu?

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Woodenpints91):

Am dedus.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Ai dedus prost.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Woodenpints91):

Stiam ca zici asta.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Probabil ştiai şi că nu-mi pasă.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Woodenpints91):

Stiam.

| sEEk8 a răspuns:

Bai oamenilor tocmai aceasta inseamna credinta ( a crede in DUMNEZEU ).
Uite eu va voi da dovezi ca exista Dumnezeu la care oameni nici nu s-ar gandi.
In primul rand vreau sa-mi arate si mie cineva aerul ( care este invizibil ) pe care il respira.
Sau sa-mi arate si mie altcineva sentimentele lui ( orice om e suparat, fericit, trist).
Voi credeti ca soarele care ne da lumina luna care aduce noapte munti, dealurile, copacii au fost facute la intamplare pai nu cred.
Eu zic ca copacii au fost facut cu un scop ( aer in principiu ).
Apa toate lucrurile aceasta au fost facute la intamplarea si culmea omenirea s-a creat, asa, pur si simplu si toate lucrurile aceastea ii se potrivesc omului?
Eu zic sa va ganditi bine la Dumnezeu pentru ca asta inseamna credinta, a crede in Dumnezeu!

| DAVID_6313 a răspuns:

Altceva nu vrei? Nu in scris. Poate oral.

| TheNameless a răspuns:

Nu exista Dumnezeu dar... exista Sfanta IARBA si pe asta o cunoaste multa lumelaughing) eu zic s trageti niste cannabis poate intrati in transa si comunicati cu Jah

| EpicalFear a răspuns:

Depinde, fiecare crede in dumnezeul lui, pentru mine exista doar Ziditorul sau Marele creator al universului, in diavol nu cred, adica de ce si-ar crea Dumnezeu un dusman? Daca vreti discutam in particular, v-as recomanda cartea Reptilianul din mine ca sa va faceti o idee despre ce cred eu!

| Thunderstruck a răspuns:

Copilas, nu se poate dovedi inexistenta unui lucru, decat daca ai fost de fata cand s-a colaborat la acea minciuna, si nu cred ca a trait nimeni 2000 de ani cand un sarlatan, adica Isus a mintit sute si mii de oameni ca pe el l-a trimit un barosan omniprezent si omniscient pe Pamant. Eu am intrebat-o si pe Preasfintita, Respectabila si Binecuvantatoarea Doamna EmaS daca poate sa-mi demonstreze inexistenta lui Spider-man si mi-a raspuns sec, citez : "Spider-man nu exista. Ce? Tu crezi in el?" nu i-am mai raspuns dupa ce mi-a zis asta deoarece mi-am dat seama ca numai are rost cand vine cu astfel de intrebari. Din acelasi motiv te rog si pe tine sa-mi demonstrezi inexistenta lui Spider-man.

| Cinar_Adi_1990 a răspuns:

Da atunci cine a facut lumea maicata? Dumnezeu exista si avem dovezi BIBLIA!

| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru Woodenpints91):

Deci gura ma infectule poluezi TPU-UUL si resprir aerul degeaba

| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru SKryc3AlyN):

Gresit Dumnezeu exista dovezi incontestabile:Sfanta Lumina de la Ierusalim, In ziua de Boboteaza raul Iordan curge Invers retineti :-o

| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru lolosaurus):

Stiinta zice multe ...de ce crezi ca contesta tot ce scrie in BIBLIE hh? Pt ca majoritatea sunt atei si nu vor sa creada in D-zeu

Răspuns utilizator avertizat