| BossAlcool007 a întrebat:

Dinozaurii au fost Creații ale Domnului? Existau oameni pe timpul dinozaurilor? Nu înțeleg de ce i-a făcut Dumnezeu. Și de ce Dumnezeu a creat atât de multe specii de animale si plante fantastice care exista si astăzi?

34 răspunsuri:
| danut a răspuns (pentru Inferno):

Daca spui tu care esti mascariciul de serviciu te cred,rolling on the floor

| Dandanache a răspuns (pentru danut):

E antediluvian, Danute, adica inainte de potop, de diluviu, nu antideluvian. Desigur ca ai voie sa ai parerile tale si e bine ca ai precizat ca sunt parerile tale. Cineva poate ar fi avut impresia ca sunt concluzii temeinice, bazate pe texte biblice, nu inchipuirile unui singur individ.

| danut a răspuns (pentru Dandanache):

Asa e, ante nu anti, iar parerile mele sunt ale mele, am dreptul la ele asa cum ai si tu la ale tale. Poate sunt justificate sau nu, ramane de vazut.

| sublime89 a răspuns:

Nu existau oameni pe vremea dinozaurilor, dar noi nu ne dam seama ca de fapt vremea dinozaurilor inca nu s-a terminat. In prezent chiar impartim lumea cu ei. Ii cunosti sub numele de pasari. Si nu, nu D-zeu a creat pasarile, asa cum scrie in biblie. Ele au evoluat, asa ca si restul speciilor de pe planeta asta, inclusiv omul.