| anonim_4396 a întrebat:

Drept pedeapsa pentru sfidare D-zeu a trimis satana pe pamant oare el a fost Isus Hristos?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kriystina19 a răspuns:

Cred ca toata lumea, stie ca satana a fost un inger alui Dumnezeu, unul dintre cei mai iubiti si mai apreciati. Cand la alungat, din cer i-a dat ragaz pana la venirea lui Isus Hristos sa se intoarca la Dumnezeu si El l-ar fi iertat.
Dar nu a vrut.
Despre Isus Hristos toata lumea stie ca este fiul lui D-zeu atunci cum poti sa crezi ca satana a fost Isus.
Pna si pe Isus a vrut sa il corupa sa cada in pacat si sa il faca sa i se inchine dar Isus a rezistat inaintea lui ceea ce noi nu prea putem face acest lucru cam la tot pasul facem cate un pacat. Destul de rau dar asta e!
Ne-am nascut pacatosi si intr-o lume pacatoasa nu putem fi sfinti si fara de pacat dar macar ar trebui sa incercam sa facem pe cat posibil voia lui D-zeu.

| Urzi23 a răspuns:

Ia uite frate ce mica este lumea apare @soimos deghizat ca lupul in "Capra cu trei iezi"
La asa o intrebare i,,,,,,, nici nu merita sa dai un raspuns
Cu stima,,,,,,,,,,,

| Foxie2 a răspuns:

El n-a trimis pe nimeni. Satana a fost un inger care s-a razvratit si s-a ridicat impotriva lui Dumnezeu, iar Dumnezeu in loc sa-l distruga l-a lasat liber sa aleaga. Pentru ca el ne lasa liberi.
Ce stupid auzi Dumnezeu l-a trimis pe satana ca sa ne pedepseasca rolling on the floor))

Răspuns utilizator avertizat