| anonim_4396 a întrebat:

Drept pedeapsa pentru sfidare D-zeu a trimis satana pe pamant (pe fundul pamantului in adancuri) oare o fi reusit el sa iasa din adancuri la suprafata iar noi suntem copii/produsul lui iar el este adevaratul creator al nostru care incearca sa ne apere de pedepsele Domnului?

10 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ne-ai îmbolnăvit cu "problemele" tale.
Zici că acum te-ai născut şi încă n-ai trecut de perioada "De ce"
Refuz să cred că tu eşti cel din poza!

| MMihai a răspuns:

Ai un mod foarte „original" de a înțelege creștinismul!

| Allrc24 a răspuns:

Mda...inca un soimos. felicitari pentru interpretarea Biblie dupa bunul plac

| Purec a răspuns:

Ai mare dreptate. Al demonstrat ceva cu adevarat incredibil. Felicitarile mele. Acum ca te cunoastem pe tine avem dovada vie, ca prostia chiar nu are limite.

| itscloudyoutside a răspuns:

Cum a spus şi careva de mai sus, originală idee. Ar putea fi luată în calcul şi varianta asta, pentru că m-am gândit şi eu de câteva ori că probabil totul e de fapt pe dos în ideologia creştinismului, iar nimeni nu ştie.

P. S: Pregăteşte-te: vor apărea din ce în ce mai mulţi creştini înfocaţi care vor spune că eşti blasfemic.

| anonim_4396 explică (pentru itscloudyoutside):

Esti fata!?
Ai foarte mult curaj, bravo!

| NeneaGogu a răspuns:

Eu n-am auzit niciun miner sa fi dat de el p'acolo sea pe unde a sapat el in buricul pamantului

| UnderLife a răspuns:

Este exact invers Dumnezeu ne apara de Lucifer

| anonim_4396 explică (pentru UnderLife):

Cum ne apara daca satana este mai aproape de noi decat D-zeu!

| UnderLife a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai de unde sa stii care e mai aproape, tot ce se stie e ca daca nu ai credinta in Dumnezeu sau ti se rupe de ea religie si nu arati nici un respect clar ca dracu e mai aproape