| anonim_4396 a întrebat:

Dumnezeu este pagan sau crestin?

8 răspunsuri:
| adrian2255 a răspuns:

Este crestin deoarece crede in El insusi.

| EmaS a răspuns:

Tu ce crezi? Crestin vine de la Cristos.Pus deoparte pe El.

| DomineRex a răspuns:

Pai sansele sa fie crestin sunt destul de mici, eu votez pentru pagan.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Ce intrebare! de unde le scoateti, nu stiu! o intrebare `constipata`, ce-i drept!

| Shaddar a răspuns:

Daca stai si te gandesti, logic ar fi ca dumnezeu sa fie ...evreu.Crestinismul a pornit ca secta a iudaismului, dumnezeu i-a ales pe evrei.

| Varahil a răspuns:

Dumnezeu e Dumnezeu, omule! E mai presus decat ipocriziile omenesti... Oamenii sunt fie pagani, fie crestini.Depinde cum ALEG sa traiasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu este si atat.nu are eticheta.el este Duh sfant, si intrupat in Iisus Hristos fiul unul nascut.

| Dedu_Georgiana_1984 a răspuns:

Crestin inseamna URMAS AL LUI CRISTOS. Si Cristos inseamna - Undul Lui Dumnezeu. Deci Crestin este un urmas al Unsului Lui Dumnezeu. Deci cum poate Dumnezeu insusi sa fie un urmas al celui uns de El?! Dumnezeu nu e Crestin. El e CREATOR. Noi putem sa fim crestini sau pagani.