| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca daca ascult colinde ca asta http://www.youtube.com/watch?v=SSTlP9Lpo08 e pacat in timpul postului?

24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sincera sa fiu, eu ascult deja colinzi.Nu cred ca este pacat.Creaza o atmosfera de sarbatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Da am auzit ca e pacat sa asculti in timpul postului

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Las ca raman la astea ortodoxe / tu ti post find pocaita?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,atat cat ma ajuta Dumnezeu.Pentru mine postul si rugaciunea este un mod de viata.Si care este diferenta intre colinzi, este un alt Isus?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Cum te pregatesti de craciun spiritual cate rugaciuni bagi pe zi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Vrei sasi spun o pilda?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

La fel ca inainte.Viata de crestin nu depinde de zile, ci de principiile care ii guverneaza viata.Nu suntem crestini de duminica sau de sarbatori, ci in fiecare zi.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.Spune-mi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Referitor la religie Isus nu a facut vreuna / nu a spus niciodata sa ascultam cantece de nasterea lui / nu a spus sa cumparam brazi / isus a vindecat lumea nu ea pasat de ce crede omul sau ce culoare avea pielea lui / nu a spus ca trebuie ca trebuie sa mergem in cladiri reci nici unde in biblie nu scrie de vreo biserica

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

In biblie nu scrie sai celebram nasterea astea is inventi crestine

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este.dar noi din dragoste pentru El, dorim sa Il sarbatorim, desii de multe ori cred ca sarbatoritul este uitat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Inainte de a fi rastinit plangea oare de ce? pentru ca nici el nu credea sunt versete multe in care si el se indoieste de dumnezeu daca ati citit biblia ati observa ca el doar se crede nu si i o finta divina

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Dar pe dumnezeu de ce nul sarbatorim? daca fiul este adorat tatal este uitat isus sia petrecut copilaria in india acolo a invatat filozofia lui budha daca nu crezi citeste ambele filozofi

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ma luminezi si pe mine, eu nu stiu sa se fi indoit vreodata Isus de Tatal Sau.El cu scopul acesta a venit sa moara pentru pacatele intregei omeniri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Asta am auzit-o de la adventisti la tv a mers unu in india acolo era unu care citea biblia noul testament asta il intreaba esti crestin? nu pai de ce? pentru ca inca nu am vazut vreun crestin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Voi va bazati pe o carte si atat daca maine ar veni isus si ar spune ca cartea aia e falsa ce ati face? sunt atatea carti de unde stim ca una e reala mai ca alta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

de ce cand mergi la o biserica pocaita nu vezi un singur om ca isus?

| ShowTim3 a răspuns:

Vine craciunullllllll!
Asta inseamna ca o sa ma frece colindatori la usa smugDe craciun toata lumea e acasa, da nimeni nu e acasa daca te duci cu colindul.
Atmosfera de craciun e frumoasa smug
In acest an ne vom intreba ce avem sub pomul de craciun de la mosul... raspuns : parchet.
Raspuns... parchet laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Daca isus ar fi dat peste doar unei secte sias dreptate dar a dat la toti de ce sa fac un botez intr-o secta cand nici el nu facut asta

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Luca 3:21 După ce a fost botezat tot norodul, a fost botezat şi Isus; şi pe când Se ruga, s-a deschis cerul, 22 şi Duhul Sfânt S-a pogorât peste El în chip trupesc, ca un porumbel. Şi din cer s-a auzit un glas, care zicea: „Tu eşti Fiul Meu prea iubit: în Tine Îmi găsesc toată plăcerea Mea!"3 Isus avea aproape treizeci de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Dar sa botezat intr-o religie?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,s-a botezat in apa Iordanului.

Răspuns utilizator avertizat