| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

E oare pamantul, realitatea asta care ne inconjoara iadul pe pamant?

Răspuns Câştigător
| Jonnymiksa a răspuns:

Tu vei trăi doar viața pe care o creezi pentru tine
Viața ta este doar a ta, aceasta este viața ta și este creată în întregime de alegerile tale.

Chiar dacă nu știi unde să te târâști, fii suficient de curajos să intri în necunoscut și să-ți asculți inima.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Marius, viața e frumoasă, nu ești de acord?

| Frank51 a răspuns:

Eu o vad ca pe un rai, nu stiu.

| Mircea08 a răspuns:

Nu! Desi sunt si pe pamant slujitori ai diavolului care lupta in felul lor impotriva crestinilor, acestia intampina totusi o rezistenta - Dumnezeu, care nu ii lasa sa faca tot ce vor. In iad insa, ei vor fi liberi sa faca toate relele fara sa mai poata fi opriti de cineva. Va imaginati ce inseamna sa isi bata joc de tine un increzut care are toata puterea, un flegmatic fara mila fara constiinta, care are o singura bucurie - sa te faca sa suferi! Dar daca Dumnezeu nu exista (dupa parerea unora) nu exista nici iadul, asa ca deocamdata nu este nici o problema

| RAY a răspuns:

Acum 1 minut | Mircea08 a răspuns:
Nu! Desi sunt si pe pamant slujitori ai diavolului care lupta in felul lor impotriva crestinilor, acestia intampina totusi o rezistenta - Dumnezeu,

cum naiba sa lupte asa zis slujitori daca stim ca satana are nevoie de o aprobare directa a lui dumnezeu si cica dumnezeu opune residenta,pai ce dumnezeu e nebun,nu stie ce face,asta e blasfemie sa afirmi ca cineva face ceva fara porunca lui dumnezeu,nu,nimeni nu face nimic,nici eu nu scriu fara voia lui,asta o aflam direct din biblie

caci prin voia tatalui meu se fac toate = deci toate si bune si rele totul se face prin dumnezeu nu prin slujitori ai lui dumnezeu

Dumnezeu, care nu ii lasa sa faca tot ce vor. In iad insa, ei vor fi liberi sa faca toate relele fara sa mai poata fi opriti de cineva.

iadul nu exista nici biblic,iadul este o purificare a sufletului dupa moarte, este griapa unde morti isi duc somnul de vechi,ca fapt divers lazar habar nu avea de el, faza cu cineva face ceva fara voia lui dumnezeu este din nou o blasfemie,insati iisus spune prin voia tataului meu fac ceea ce fac,prin el,nu ca asa vrea iisus, lui iuda i spune du-te fa ea ce trebuie sa faci

Va imaginati ce inseamna sa isi bata joc de tine un increzut care are toata puterea, un flegmatic fara mila fara constiinta, care are o singura bucurie - sa te faca sa suferi!

cine nu accepta suferinta nu este vrednic de imparatia lui iisus

Dar daca Dumnezeu nu exista (dupa parerea unora) nu exista nici iadul, asa ca deocamdata nu este nici o problema

care dumnezeu?
iahve are un singur popor cel evreu, iar crestini, mulsulmani il blasfemeaza
alah uraste crestini care cred ca el a avut un fiu, un mantuitor
iisus spunea am venit pentru oile lui israel, el fiind un profet apoi divinizat de catre biserica