| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Mi-se pare mie s-au realitatea care ne inconjoara e chiar iadul pe pamant?

Cum argumentati acest lucru, ofer funda pentru cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"realitatea care ne inconjoara e chiar iadul pe pamant"

tu afirmi, tu ar trebui să argumentezi. Noi nu credem

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca tie ti se pare asa. Adica... avand in vedere ca ai pus o duzina de intrebari despre religie, asa de odata, nu ma mira ca iti pare asa. Realitatea este asa cum o faci tu sa fie.

Ce sa argumentam? Ca noua nu ni se pare asa? Si ce inseamna cel mai bun argument pentru acea funda? Ca si cand ar trebui sa sara toata lumea sa argumenteze :/. Daca nu suntem de acord, ar trebui sa argumentam de ce tie ti se pare tie ca este asa? Doar tu stii asta.

Deci ia da tu un raspuns si apoi da-ti si funda la el, pentru ca numai tu stii aceste argumente.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Nu-ți fă griji că după „războiul mesianic" vor rămâne probabil vreo 10% din oamenii care sunt acum pe planetă și va fi instaurat raiul pentru evrei după cum scrie în biblie, talmud, Protocoalele Înțelepților Sionului.

Nici nu-i de mirare că Israel caută să-și forțeze câinele de pază să înceapă CD3RM cu Iran. Este o profeție evreiască pe care ei încearcă s-o ducă la îndeplinire. De aici vin teoriile „conspirației" cu ciparea, evreii vor domina lumina (deja o domină), statul global comunist.

De vreme ce cele de mai sus nu sunt răspândite peste tot pe internet și televizor, oaia de rând nu crede pentru că mentalitatea oii de rând este condiționată de ce zice televizorul și conglomeratele evreiești internaționale care controlează mass-media la nivel global și practic le dă prostimii să creadă ce vor ei.