| anonim_4396 a întrebat:

Eu am o intrebare care ma macina de cand am inceput sa citesc biblia, De ce totul a inceput cu evreii, de ce Israel? Si de ce ai numea Dumnezeu poporul lui doar pe ei? Dumnezeu ne iubeste pe toti! De ce diferentele astea? Biblia ar fi trebuit sa fie o carte perfecta de ce se contrazice singura? Imi place foarte mult biblia dar ....Interpretez eu gresit? Are si lucruri bune in ea dar are si lucruri ciudate, e foarte utila la multe capitole, dar totusi.Ce este in neregula cu ea? Ma lamureste si pe mine cineva?

Răspuns Câştigător
| Kalla a răspuns:

Dumnezeu a ales evreii pentru ca pe atunci ei erau singuri care mai credeau in Dumnezeu. Restul erau niste asasini pagani mancatori de carne de om si dornici de putere si aur. Nu erau crestini inca si nici alti monoteisti. Acum fii lui Dumnezeu sunt toti cei ce traiesc ca sa iubeasca si sa Il cinsteasca.
Probabil cativa atei o sa incerce sa te indoctrineze ca sa nu mai fii crestina si o sa-L injure pe Dumnezeu dar tu nu ii asculta pentru ca cu Dumnezeu gasesti fericirea vesnica.

48 răspunsuri:
| ChrisNemo a răspuns:

Energie negativa? Din cate am vazut eu ateii vor doar sa va deschida ochii.

| MalcolmX a răspuns:

Sal Amazona. Nu a inceput totul cu evreii, ei nu sunt buricul pamantului au fost si alte popoare inaintea lor, popoarele lui Noe, Lut si alti profeti.Dar ei nu l-au recunoscut pe Isus ca trimis al lui Dumnezeu. Asta este parerea mea formata din citirea Coranului unde se explica detaliat istoria OMENIRII.