| Alexaanddraa a întrebat:

Exercitiile yoga pentru tonifierea muschilor si elasticitate sunt acceptate de catre religia crestina?laughing

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns:

NU!

| Wøodenpints a răspuns:

Păi, de ce vrei să-ţi tonifiezi muşchii? Ca să arăti mai bine nu? Dacă arăţi mai bine, mai mulţi bărbati vor să te dezbrace şi să te arunce în pat. Deci e păcat.
Cam aşa ar veni după gândirea creştină. Toate femeile ar trebui să aibă mustaţă, pădure pe şi între picioare, vergeturi pe minim 80% din buci şi ţâţele cât mai lăsate, dacă se poate cu buricul între ele. Aşa pot fi sigure că nu le mai vrea nimeni şi ele se păstrează pentru... dracu' ştie pentru ce.

Răspuns utilizator avertizat
| Wøodenpints a răspuns (pentru andreidu):

Iar tu ai înţeles la fel de mult ca o scândură de lemn din răspunsul meu.

| William a răspuns:

Dar de ce ai vrea sa fii mai elastica?

| Angel0 a răspuns:

Romanii fac confuzie intre Yoga si comunitatea lui Bivolaru, fara a avea habar ce inseamna una sau alta.
Dar majoritatea sunt in stare sa-ti enumere toate manelele de "succes" de anul trecut.

| Christian1000 a răspuns:

Yoga inseama ca ii slujesti celui rau. Trebuie sa alegi, ori yoga ori credinta in Dumnezeu. Si sfatul meu e sa nu te mai ocupi asa mult de trup ci de suflet ca el este cel mai important.

| alecs89 a răspuns:

Pai si daca nu sunt acceptate ce? O sa-l enervezi pe Dumnezeu? Fa ceea ce iti place si nu te mai lua dupa toate ineptiile.

| angus35 a răspuns:

Nu sunt acceptate deoarece yoga este o practica intalnita in religia hindusa. Google it.