| Moonster a întrebat:

Heyyy am si eu o intrebare care dintre voi cred in Dumnezeu.

22 răspunsuri:
| Secretttt a răspuns:

EU! normal ar fi ca toti credinciosii sa creada in Dumnezeu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu

| Secretttt a răspuns:

EU! normal ar fi ca toti credincioasii sa creda in Dumnezeu.

| kqwjy a răspuns:

Hei.
păi eu una nu cred. thinking
adică,mna. mă gândesc aşa. dacă ar exista, ar mai fii atâta răutate şi prostie în lume? oricum, orice s-ar întâmpla, niciodată nu o să îmi schimb această părere!

| Broadband a răspuns:

Cred ca toti ar trebui sa credem

| Viviana_6347 a răspuns:

Eu una cred. Asta e religia mea. Daca noi nu am crede in Dumnezeu, ce s-ar intampla cu noi...inchipuieti.

| mmary a răspuns:

Eu! Bineinteles ca da si sustin cu tarie acest lucru. Datorita Lui se intampla tot ceea ce se intampla si cred ca ar trebui sa fim mai recunoscatori.Numai bine!

| adutzadragutza a răspuns:

Bine inteles ce intrebare...dar nu te judec.
Dumnezeu e atotputernicul, adica El e creatorul nostru pe care ar trebui sa ne rugam pentru multumire c nnoi existam si ca in fiecare zi avem ce sa punem pe masa si pentru ceea ce ni se intampla bun :)
citeste mai multe :http://ro.wikipedia.org/wiki/Dumnezeu

| tpuu a răspuns:

Da! Eu! Si referitor la raspunsul de la @Anca... Exista Dumnezeu... Si asa este facut omul sa mai greseasca...Dar ori ce ar fi El exista. si are grija de noi happy. Si e pecat sa spui ca nu crezi in Dumnezeu, pentru ca el ne-a creat happy.

| GodBlessYou a răspuns:

Nu cred in el, dar nu sunt sigur ca nu exista, poate exista ciobanul asta manios si agresiv pe care oricum nu la-si adora daca ar exista, biblia este motivul...

| Ododododo a răspuns:

Normal ca eu cred Dumnezeu ne-a creat iar fare El noi nu am fii existat.

| Herp a răspuns:

Tu crezi in aerul pe care il respiri?:p

| Nicol_6787 a răspuns:

Fiecare persoana are nevoie de o mangaiere.Anca nu vreau sa par usa de biserica ca nu sunt, dar Domnul a facut toate cu un scop.Eu cred in el pentru ca mereu ma ajutat.Sufleteste... daca te gandesti ca exista cineva care te vegheaza mereu si are incredere in tine, sincer iti da forta si increderea de sine, increderea pe care tu trebuie sa o ai in tine ca sa mergi mai departe. Daca stai sa te gandesti orice om are nevoie de o motivatie ca sa mearga mai departe altii cred in zei, Allah, IIsus si asa mai departe.[un motiv prin care m-a facut sa cred in El in fiecare an, in noaptea de inviere lumina se aprinde singura pe mormantul Domnului§(Ierusalim), de acolo este impartita lumii intregi, e extraordinar faptul ca nimeni nu o aprinde ci pur si simplu se aprinde singura ]. Fiecare cu parerea sa:*

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Eu!
Dacă credem,nu avem nimic de pierdut, însă dacă nu credem, s-ar putea să regretăm la un momentdat. happy

| Skylar a răspuns:

@adutzadragutza sa-i multumesc ca imi pune ce pe masa? si ce naiba se mai intampla bun? chiar nu intelegi ca orice religie e doar filosofie? Plus ca biblia a mai fost si scrisa de evrei.

| Enigmă a răspuns:

@Anca, omul mai si greseste deoarece are liber arbitru, Dumnezeu L-a lasat sa judece singur, acestea fiind spuse i-a oferit libertate, ca sa aleaga ce-o vrea.

| dandelion a răspuns:

Eu cred 100%. Stiu că există. Sînt sigură. M-am convins pe propria experiență.

| Pomar a răspuns:

Nu cred,eu am depasit faza in acre cred ca cineva ma apara de rele si ca ma ajuta orice ar fi; din pacate(sau poate din fericire) marea majoritate a oamenilor nu se pot maturize,asta e.
Oricum este un instrument foarte bun de control al maselor (religia in general),ii ajuta pe oamenii slabi sa treaca prin viata,este o afacere foarte buna, deci nu dauneza in nicun fel; doar ca isi bate joc de oamenii care nu realizeaza ca este doar o inventie; in fine nu am nimic cu credinciosii, sa fie ei fericiti in minciuna lor si eu trist de cat de grea si urata poate fi viata dar sa traiesc in adevar!

| wales a răspuns:

Credinta in Dumnezeu este buna, dar nu suficienta, biblia afirma ca si dracii cred si se infioara. Iacov 2:19.
Dumnezeu doreste sa ne si incredem in EL.
Eu cred si am incredere in cuvantul Lui.

| Kosuchin a răspuns:

Nu eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Astia care cred in Dumnezeu si aduc ca dovada citate din Biblie... Voua v-as parea convingatoare daca as zice ca fratele meu e presedintele Romaniei dandu-va ca dovada linkul la o postare din blogul meu, pe care l-am creat cand eram o mica emo stresata?

| AnaMaria_2328 a răspuns:

Me,i belive