| 1Mihai1 a întrebat:

Intrebare pentru cei care cred in Dumnezeu: Ce v-a determinat sa credeti?

Răspuns Câştigător
| DeadManSoryn a răspuns:

Hristos a inviat, crestine!, pai ce m-a determinat era clar ca exista Dumnezeu ca altfel noi nu existam nu vreau neaparat funda dar ma bucur ca mai exista si oameni credinciosi!

| 1Mihai1 explică (pentru DeadManSoryn):

Adevarat ca a Inviat!

6 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Chiar El, Dumnezeu m-a determinat sa cred in El.

| 1Mihai1 explică (pentru morningstar):

Cum te-a determinat?

| morningstar a răspuns (pentru 1Mihai1):

Atunci cand cunosti o persoana in mod direct, de ex cand iti vezi zilnic colegul, cand petreci timp cu el, ar fi ciudat sa afirmi faptul ca respectivul coleg nu exista. Pentru ca prezenta lui, comunicarea relatia dintre voi te face sa crezi ca el exista cu adevarat.
Atunci cand ai o relatie personala cu Dumnezeu si ii vorbesti, iti vorbeste, iti raspunde rugaciunilor tale, este imposibil sa inchizi ochii si sa ignori faptul ca El te-a ajutat. In felul asta m-a determinat. Dumnezeu a facut minuni in viata mea si sunt fapte care spun prea mult ca sa afirm ca sunt o coincidenta sau la voia hazardului.

| 1Mihai1 explică (pentru morningstar):

Foarte frumos!

| morningstar a răspuns (pentru 1Mihai1):

Merci.