| C0nstantin a întrebat:

Http://www.image-share.com/ijpg-2021-73.html Sa fie asta adevarul din spatele religiilor crestine?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Genial laughing

21 răspunsuri:
| AlinAbyzou a răspuns:

100% corect happy

| tina_6887 a răspuns:

Numa cucu crede prostia asta.Vom mai discuta.
-101% incorect!

| C0nstantin explică (pentru tina_6887):

Arata-mi cate religii crestine isi arunca banii pe geam ca sa ajute saracii si nevoiasii si atunci vom mai discuta. In ziua de azi bisericile care reprezinta religiile crestine se rezuma doar la "bani" si atat.

| C0nstantin explică (pentru M25M):

Reuseste sa cuprinda esenta laughing

| tina_6887 a răspuns:

BA,CA SĂ ŞTII, am văzut uneori Biserica Catolică şi cea ortodoxă dând bani la săraci, am văzut, dacă nu credeşi, e treaba voastră

| Mădă0611 a răspuns:

rolling on the floor doar ca strategia era pentru iudaism, ca rastignirea a dat nastere crestinismului, implicit, iadului, sau e a 2-a rastignire, pentru ca religia sa mai supravietuiasca inca vreo cateva mii de ani thinking

| C0nstantin explică (pentru tina_6887):

laughing 1 la 10.000 de cazuri sau cum? laughing Religia normal ii indeamna pe crestini sa ii ajute pe cei nevoiasi si neajutorati, ideal care se aplica in cazul bisericilor sub forma: "cei nevoias si neajutorati ii ajuta pe cei instariti (reprezentantii bisericii)"

| tina_6887 a răspuns (pentru C0nstantin):

O mai tăceţi, sunteţi irelevanţi, treaba voastră că nu vedeţi nimica cum trebuie

| M25M a răspuns (pentru C0nstantin):

winking

| C0nstantin explică (pentru tina_6887):

Cred e chiar invers. Unii dintre noi chiar vad realitatea care ne inconjoara, pacat ca majoritatea traiesc intr-o lume in care se amagesc ca ii ajuta un prieten imaginar si ca daca vor suge oase (moaste) si vor spune rugaciuni si vor face matanii vor fi mantuiti si vor ajunge in Rai.

| tina_6887 a răspuns (pentru C0nstantin):

Eu am fost ajutat foarte mult fe sf. la nevoie, dacă nu credeţi, treaba voastră, dar eu ştiu, bună-mea a visat cu Fecioara

| C0nstantin explică (pentru tina_6887):

Dr. House: "Dacă vorbeşti cu Dumnezeu, eşti credincios. Dacă Dumnezeu vorbeşte cu tine, suferi de o psihoză."

| M25M a răspuns (pentru C0nstantin):

laughing)
Surprinde esenta

| tina_6887 a răspuns (pentru M25M):

Cucuie
ii,treaba voastrăştiu unul ateu,e uşor să fii ateu în viaţă,dar la moarte, nu, te întrebi, dacă m-am înşelat, vă voi vedea

| M25M a răspuns (pentru tina_6887):

Daca vrei sa inteleg ceva, exprima-te coerent.

| C0nstantin explică (pentru M25M):

E grele pe la tara laughing

| imale a răspuns:

Corect ...cu asa ceva se ocupa religia, care nu are nimic de'a face cu crestinismul. Religiile sunt departe de Dumnezeu.

| C0nstantin explică (pentru imale):

CREȘTINÍSM s. n. Ansamblul religiilor la baza cărora se află credința în persoana și învățăturile lui Iisus Cristos. – Creștin + suf. -ism (după fr. christianisme)...

| imale a răspuns (pentru C0nstantin):

Cu tot respectul te intreb ..care religie are la baza in totalitate invataturile lui Cristos? Pe google gasesti orice definitie, dar realitatea este alta, si ar trebui sa recunoastem cu totii.

| C0nstantin explică (pentru imale):

Inainte sa folosesti anumiti termeni incearca sa ii intelegi la ce anume se refera. Uita-te la definitie si arata-mi unde anume scrie ca se bazeaza "in totalitate"? Si pentru informatia ta definitia este luata din DEX.