| anonim_4396 a întrebat:

Iisus a fost și este extraterestru?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Este. Pentru ca este dintr-o alta lume. Se poate spune ca e din alt univers happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost un om rezultat printr-o incrucisare dintre extraterestru si om. Maria a fost rapita de extraterestrii care au lasat-o gravida, posibil prin fertilizare in vitro, si de-asta nu si-a adus aminte nimic uimindu-se ca a ramas desii nu a avut relatii sexuale, pentru ca extraterestrii au facut-o sa nu-si aminteasca, conform documentarului Ancient Aliens.

| razvaD a răspuns:

Isus este fiul lui Dumnezeu care a fost trimis pe lume să ne mantuiască.

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu nu exista. Dumnezeu e un personaj fictiv de poveste puerila, primitiva, fantezista si absurda scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori si in consecinta Iisus daca a existat a fost doar om obisnuit, pentru ca nu putea avea un tata = personaj fictiv de poveste, deci Iisus nu a fost extraterestru, a fost cel mult un om care acum nu mai exista.

| Panamax a răspuns (pentru razvaD):

S-o crezi tu.