| OctavianDanielMaria a întrebat:

In ce zi a creat zeul iudeu familia hominidae?

13 răspunsuri:
| iurii75 a răspuns:

De fapt, dacă am admite că ești rudă apropiată cu cei care sunt incluși în această "familie", neluând in considerare oamenii, aceasta ar explica totul despre tine și înclinațiile, capacitățile tale...

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta și e problema, când o varză se crede important.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dacă tot ești greu de cap și nu înțelegi, privește în oglindă și ai să vezi varza.

| NotNamed a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mai bine da.i block, e vai de rasa lui. Ce pIm vine el si comenteaza pe aici cand se vede clar dupa poza de profil ca e un om trecut de vârsta mijlocie care a apucat timpurile comuniste care l.au tampit de tot. Unde vezi tu comunist destept foc? Duce o viata de sclav cu statul, biserica si jobul la firma altuia. Eu i.am dat de mult block. Ce.mi place sa dau comentarii si sa nu ma mai deranjeze nimeni, dar totusi stiu ca ei îmi vad mesajele si fierb de ciuda ca ii am la block neputand raspunde. Poti fi credincios fanatic, nu zic nu neaparat, dar sa stii sa vorbești. Nu un tampit ca el care pentru o vorba contradictorie lui iti scoate ochii cu cateva jigniri despre mentalitate. Dar na, asa l.a învățat Dumnezeu. Pentru cei care nu se inchina vorbelor unor crestini convinsi sa li se taie creaca cu cateva vorbe jignitoare.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Statul comunist impunea ateismul. Populatia era de alta părere, unu la mana. Doi la mana, nu prin credinta a indobitocit omul, ci prin privarea de societatea straina, prin fortarea activitatii sociale si profesionale care erau alese de statul comunist. Populatia era o marioneta a statului. Statul nu si.a dorit o populatie desteapta, pentru ca ar fi existat o revelatie ca in '89. A vrut.o proasta, usor de manipulat. Ce era de facut destept se facea separat cu maxima importanta pentru a fi siguri ca vor fi si aia marionete.

| iurii75 a răspuns (pentru NotNamed):

rolling on the floor deci nu-ți place deloc când cineva te contrazice? Copile mai învață a judeca logic, mai capătă cunoștințe, poate te mai redresezi cumva. Poate...

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ți m-ai scris, nu e vorba de anii care au trecut de la naștere, ci de capacitatea de a judeca, a analiza și a trage concluzii.
Băiețele, am fost ateu, nu mi-am "moștenit" credința. Am analizat bine lucrurile, așa că dacă ai de spus ceva serios, cu dovezi, putem discuta. Și nu e necesar că rezultatul sa fie "victoria" cuiva, fiecare are dreptul la părerea lui. Dar când vii cu astfel de întrebări stupide, nu faci decât să dai impresia de om incult, prost și cu prejudecăți.
Sănătate.
=)

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

" Va face stiinta din unnghii."- un răspuns mai tâmpit e greu de imaginat.
Stai la fundul butoiului, varză!