| abalabam a întrebat:

Intrebare pentru atei: De ce majoritatea dintre voi sunteti rockeri? Poate e o intrebare stupida, dar vreau sa vad raspunsuri cat mai serioase si cat mai coerente.

Răspuns Câştigător
| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Parerea mea este ca o parte din ei sunt atei doar pentru este la moda, daca ar fi o problema serioasa, s-ar prezenta la biserica.

Aceste "specimene" considera ca daca asculta rock, reusesc sa ofenseze crestinii.

Cum recunosti o asemenea persoana?

Ei transforma orice subiect de discutie, exclamatie, intrebare, poster, lopata, galeata, leguma, intr-un motiv sa spuna ca sunt atei.

50 răspunsuri:
| stefanhelios a răspuns:

Rockerii sunt cei mai tari frate imi place mult cum zdrobesc chitarele la uni dintre ei melodiile pe care le cantawinking

| trolololo a răspuns:

E stupida intrebare. Doar pentru ca cineva asculta câteva melodii rock nu înseamnă ca e și rocker. Informează-te.

Care rocker in concepția multora = satanist.

| J0cK3Rrr a răspuns (pentru stefanhelios):

De ce ar fi un rock-er asa de prost sa isi sparga chitara?

| abalabam explică (pentru trolololo):

Cu ce sa ma informez ma? Ateii pe care ii cunosc sunt rockeri in adevaratul sens al cuvantului (imbracaminte, melodii preferate, dar si faptul ca recunosc asta). Si astia pe care ii vad pe aici sunt la fel. Numai melodii rock au la sectiunea "muzica mea". Nu sunt adeptul teoriei ascult rock, deci sunt neaparat satanist. Dar pur si simplu ma mira coincidenta asta. Toti tipii asa-zisi atei pe care am dat click aveau ori imagini caracteristice genului rock si melodii de acelasi gen la "Muzica mea". Nu am cu ce sa ma informez. Oricum, tind sa cred ca stilul asta influenteaza intr-un mod sau altul credinta (pe majoritatea, nu pe toti).

| Mădă0611 a răspuns:

Doar la rock-eri ai fost tu atent/a.

| trolololo a răspuns (pentru abalabam):

Sunt ateu și nu sunt rocker. Problem? Îmi place muzica clasica.

| Polonic1 a răspuns:

Coincidenta laughing

| UndergroundFolklore a răspuns:

Si acum intrebare pentru credinciosi: De ce majoritatea dintre voi sunteti incuiati la minte? (ca sa nu zic prosti).

| OOOLEOOO a răspuns:

Inseamna ca nu prea cunosti atei.

| BlackSulphur a răspuns:

My bullshit sense is tingling!

| stefanhelios a răspuns (pentru trolololo):

N-am zis ca sunt rocker am zis ca ascultwinking

| sublime89 a răspuns:

Vrei sa insinuezi ca a fi rocker nu e un lucru bun?

NOname
| NOname a răspuns:

"Întrebare pentru creştini: De ce majoritatea dintre voi sunteţi manelişti?"

| ErrorFound a răspuns:

De ce? Ti se pare, in fond, nu are nici o legatura stilul de muzica pe care il ascultam. Mie poti sa-mi dai orice atata timp cat nu canta Salam, Guta, Copilul de aur(etc) si nu se canta despre dusmani, dragoste, valoare, regaeton si alte tampenii.

Bine, imi place Rock-ul pentru ca exprima libertate, ceea ce coincide cu ateismul, intr-un fel: nu esti legat de biserica, esti liber, deci iti place si muzica care iti inspira libertate. :)
Uite un exemplu interesant:
http://www.youtube.com/watch?v=1K9jBL2syJ8
Mie imi inspira libertate.

| andreiush25 a răspuns:

:/ ...De unde sti tu ca majoritatea ateilor sunt rockeri?
Si rockul este o muzica foarte frumoasa pe care trebuie sa o intelegi ca sa iti placa...sa ai acel sentiment de placere cand o asculti...nu ca manelele unde tipul care canta mereu e boss.

| RAY a răspuns:

Eu nu sunt rocker, ateismul nu are nici o legatura cu vreun gen de muzica.de ce asculta uni rock pentru ca le place dar asta nu inseamna ca daca gay asculta dance toti care asculta dance sunt gay

| RAY a răspuns (pentru abalabam):

Care atei cunosti tu?

| RAY a răspuns (pentru ErrorFound):

Ateismul nu coincide cu libertatea, pot fi comunist si ateu sau dictator

| ErrorFound a răspuns (pentru RAY):

Nu esti constrand de un cult, la asta m-am referit. Acum ai aplicat si tu filozofia inversa:daca esti ateu esti comunist. NU. Daca esti comunist poti fi si ateu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad nici o legatura intre ateism si muzica. Dar, daca ar fi sa o luam asa, majoritatea dintre crestini sunt manelisti.

| AlexeHellsing a răspuns:

Imediat vei întreba de ce majoritatea ateilor sunt asasini nu-i așa?

| RuxandraBianca a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat va place sa mintiti! crede-ma asta e cea mai mare porcarie ope care am auzit-o in viata mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RuxandraBianca):

''Cat va place sa mintiti ''? Insinuezi ca as fi ateu? Nu sunt ateu, daca te intereseaza sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Because satan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 Stiai ca nu doar atei asculta rock ci si crestini:http://www.youtube.com/watch?v=O-t2AfeIOEw
2 De ce generalizezi? Ateii nu asculta doar rock, ci si alte genuri.

| abalabam explică (pentru trolololo):

Am spus ca nu toti asculta. Dar cum pentru multi oameni cuvantul "majoritatea" inseamna "toti"...

| maller a răspuns:

Pentru ca ne place adrenalinaa nu ne place sa fim subordonati cuiva si ne blace berea multa bere

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sunt mai multi atei care nu sunt rockeri; e cea mai comoda forma de a nu crede in nimic

| abalabam explică (pentru maller):

Cine sa va subordoneze?

| abalabam explică (pentru Mădă0611):

Chiar deloc, dar pur si simplu am vazut ca majoritatea asculta rock.