| LetsPutASmileOnYourFace a întrebat:

Iti este frica de moarte? Ce semnifica ea pentru tine? Te rog motiveaza-ti raspunsul. Multumesc.

21 răspunsuri:
| XDarkAngel a răspuns:

Da, imi este frica de gandul ca este posibil sa nu-i mai revad pe cei dragi.

| mgtow a răspuns:

Nu mi-e frica deloc pentru ca moartea e pasul catre Dumnezeu in imparatia lui unde va fi pace si armonie.

| blueangel99 a răspuns:

Nu îmi e frică de moarte. Moartea a fost învinsă. Cine a dus o viaţă în credinţă şi fapte bune, va birui moartea şi va ajunge în Rai.
Moarte ----> semnifică tristeţe şi, de asemenea, o priedere mare(viaţa este cel mai scump lucru de pe lume)

| Esperança a răspuns:

Nu. Moartea este o trecere de la viata asta trecatoare la viata vesnica!

| Dash a răspuns:

Nu. nu mi-e frica. Oricum e un lucru inevitabil. Dar depinde cum il privesti. Unii vad moartea ca sfarsit al existentei, iar altii o vad ca pe un nou inceput, o viata intr-o alta lume.

| DorothyAnn a răspuns:

Imi este frica deoarece nu stiu unde merit sa ajung si nici unde merita cei iubiti, si ma infioara gandul ca nu-i voi mai vedea niciodata! Plus ca, fiind o adolescenta nu mi-am trait viata, as dori sa am copii sa-i vad crescand si sa-i vad cu copii lor! nu vreau sa se rupa firul vietii acum, caci as suferi nestiind ce s-ar fi putut sa fiu, sa ajung, cum m-as fi schimbat, cum as fi iubita si cum as fi iubit!

| Vladuthz a răspuns:

Atata timp cat eu am sa mor la vreo 80 de ani si la patul meu sunt stransi vreo 10-15 sau chiar 20 de nepoti sange din sangele meu, intr-adevar in acel moment pot spune sincer ca nu imi este frica de moarte, pur si simplu pentru faptul ca stiu ca parti din mine vor continua sa traiasca

| Garnet a răspuns:

Nu.pentru ca face parte din ciclu si uneori viata chiar nu merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e frica de vesnicia ei de aia traiesc viata la maxim

| Stefania96dfg a răspuns:

Se spune ca moartea daca ti-e frica de moarte inseamna ca nu si sa-ti traiesti viata. Eu nu prea sunt de acord cu asta! Da mi-e frica. Stii ca o data o sa ma duc si ma gandesc ca nu o sa mai fac toate lucrurile pe care le fac acum. O sa fiu doar o bucata de pamant. Dar cand gandesc asa, imi revin repede si imi aduc aminte ca pana atunici mai este mult si... de la un timp ( cand o sa imbatranesti ) o sa-ti accepti moartea! Deci. mi-e frica de ea, dar timpul o invinge pentru ca mai este mult timp si o sa am destul timp sa fac de toate!

| BlueDog a răspuns:

Nu, pentru ca moartea este o etapa, la fel ca si viata.

| Guogle a răspuns:

Moartea este ca somnul, ai adormit si peste cateva ore te-ai trezit, nu simti nimic, si mi-ar fi frica de o moarte lenta, dar poate ca dupa ce imi voi da duhul ma voi odihni acolo unde imi este scris, daca este Dmnezeu, cred ca ma voi duce acolo dupa faptele mele, daca nu exista atunci mai astept sa vedem ce este dincolo de moarte, asa ca daca ar fi sa mor iar mai apoi sa fiu fericita nu imi e frica de loc, mai departe nu stiu ce se va intimpla si nu pot descrie nici frica ce o voi simti, cuvintele ce le spun acum nu sunt indeajuns, asa ca... Pina atunci voi astepta zile bune.

| Inferno a răspuns:

Nu, sunt curios sa vad ce se intampla dupa.
Daca nu se intampla nimic si nu exista nimic dupa moarte, e bine.
Iar daca mai exista ceva dupa moarte, iarasi e bine.

| SaveTheNature a răspuns:

Intrebarea pusa sub o forma mai buna.Nu tI-e frica sa ai o moarte chinuitoare? Multi oameni mor dupa ce se chinuie de o boala chinuitoare si mistuitoare.

| Iulia1231 a răspuns:

Nu, nu imi e frica deoarece moartea nu este un lucru chiar foarte rau. Unii cred ca daca mor nu mai raman langa persoanele dragi sau alte lucruri. Daca mori esti chiar mai aproape de cei dragi. De acolo de sus, cine stie daca acolo este Raiul, ii putem pazi pe parinti, frati / surori. Si in plus daca murim ajungem langa celelalte rude care au murit inaintea noastra, pe care le iubeam si dupa care am plans la moartea lor. Deci in final de moarte nu trebuie sa ne fie frica.

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns:

Nu, deși aș prefera să nu mor nici prea tânără nici prea bătrână, ambele variante sunt nașpa.
Ce semnifică pentru mine: Sfârșitul, the end sau cum vrei să-i spui.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Moartea este un proces biologic, nu are de ce sa-mi fie frica.tongue

| DrunkenRat a răspuns:

O vad ca fiind o trecere, un inceput pentru ceva mai bun, probabil. Evident, pentru moment nu fac nimic decat sa rad in fata ei...

| morningstar a răspuns:

Spunea un mare actor roman : 'Nu mi-e frica de moarte, ci de cum ma va gasi ea'. Asta este cel mai important pentru ca moartea reprezinta doar stingerea din viata, dar starea in care ne gasim atunci va hotari pedeapsa vesnica sau rasplata.
Mie personal nu mi-e teama de moarte. Stiu ca dincolo ma asteapta rasplata. Moartea este ca un pod ce face legatura intre viata pamanteasca si cea cereasca.

| Broadband a răspuns:

Da mi-e frica. e ca o inchisoare pentru mine, singur pentru eternitate si nu pot sa stau langa cei dragi. ce semnifica? pai sfarsitul existentei si imposibilul catre intoarcere