| GabiDumitrescu a răspuns:

Foarte frumos. Iar intrebarea care e?

| lorena1gianinak a răspuns:

O persoana foarte draga mie spunea candva "Biserica este cea mai mare secta din lume"-pentru ca e a II-a putere in stat dupa politica.Eu sunt atee.Pentru mine religia este doar o forma de dresaj pentru ca te invata cum sa gandesti.In opinia asa zisului "Dumnezeu", daca nu il slavesti si nu i te inchini vei fi aspru pedepsit.Nu iti aminteste cumva de statul monarhic? Si da, zic chestia asta dintr-o perspectiva comunista si fascista. Poate Dumnezeu nu e o persoana, poate este doar o "unealta" inventata de regalitati pentru mai multa putere.Multi atei celebri au demonstrat ca nu exista si si-au spus parerea ceea ce e de apreciat.Religia a fost intodeauna anti-femei si tot ce inseamna frumos, fiindca dupa parerea lor asta inseamna vanitate.Desi,ei sunt cei plini de vanitate in povestea asta!

| Octavian199 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca e fumos.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Octavian199):

Superb! Frumos ca din anus scos!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru lorena1gianinak):

Te maritz cu mini? happy

| lorena1gianinak a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Imi cer scuze dar genul acesta de glume nu mi se par amuzante si nu au legatura cu intrebarea)))))

| Octavian199 explică (pentru lorena1gianinak):

Fiecare cu glumele lui.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ar fi serios, doar ca sunt din pacate casatorit. In alta ordine de idei, rezonez intru totul cu ce ai scris. Se pare ca la simtul umorului mai ai un pic de lucrat, dar nimic nu e perfect.