| Rusu_George_1917 a întrebat:

Ma crezi ca esti nemuritor? sunteti de acord ca oameni tind spre nemurire,in general,a sufletului,daca se poate a corpulu, dar nu realizeaza ca avem posibilitatea e a excela prin copiii pe care ii asam in urma,pe care ii dorim mai buni ca noi, si ne aseamana nu doar fizic, deci.ce credeti suntem sau nu?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Te cred, pentru ca Dumnezeu a pus in fiecare om gandul vesniciei.

6 răspunsuri:
| Terente20 a răspuns:

Suntem pe naiba, daca nu inventezi sau realizezi ceva major, te vor uita toti in cativa ani de parca nici n-ai fi existat. cum nu mai e mai nimic de facut, o sa traim si-o sa murim toti degeaba.
prin logica ta, eu nu voi muri ci voi excela prin copiii mei...pai asta inseamna ca eu nici macar nu sunt eu, sunt cine stie ce strabunic de-al meu.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sufletul e nemuritor, aici pe pamant totu-i trecator

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns:

Nu!
Copii sunt copii, noi suntem noi.
Intr-un final si amintirea noastra va disparea.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Corpul moare, dar sufletul ramane vesnic.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu a pus in inima noastra chiar si vesnicia, de aceea noi nu dorim sa murim.Eclesiastul3:11.Tocmai de aceea Dumnezeu va pune capat rautatii si va face ca scopul sau initial sa fie implinit, adica ca oamenii sa traiasca vesnic pe un pamant paradiziac.Psalmi37:9-11,Isaia65:20-25,Matei5:5,Apocalipsa21:3-5