| bestialu96 a întrebat:

Mai precis, cand a creeat Dzeu Universul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acestor persoane leas spune ca zeus a creat lumea acum 5000 de ani mar contrazice pentru ca amicul lor invizibil e mai real desi ambii nu ofera dovezi ca ar exista, omul a creat zei sasi explice natura, viata de apoi, o speranta, te invit sa te uiti la documentarele astea http://documentare.digitalarena.ro/infruntarea-zeilor-01-zeus-2009/ de ce apare zeul hades in noul testament? de ce potoul apare si la greci povestile find asemenatoare, mai rau e mai rau e ca oamenii din prezent chiar cred ca cineva invizibil a creat pamantul dar nu pot dovedi, sa fim seriosi biserica catolica nu ar vrea sa demonstreze ca exista? sunt atatia oamenii de stinta care cred in dumnezeu de ce nimeni nu dovdeste credinta lui?

43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Shaoran):

Isi reamintesc ca cand a fost cuserit ierusalimul nu sa mai intamplat minunea ce drama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Shaoran):

Versete si atat mai spui ca ai fost ateu imi imaginez ce ateu ai fost cand sti ca stinta nu se baseaza pe versete din biblie, sa stii ca cu pers mincinoase nu vb, ai fost sa vezi lumina acea? eu nu cred in nimic doar observ stinta evolueaza de aia e asa frumoasa

| Shaoran a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, am fost anul trecut si s-a intamplat. Du-te tu anul asta si o sa vezi.
Citatele nu au fost argumente, au fost scrieri despre dovezi vi, SFINTI. Ti-am zis "Du-te si cauta-i" dar tu te legi de lucruri neinsemnate(desigur). Sunteti fara speranta.

| shadovv a răspuns (pentru anonim_4396):

Cifrele "de milioane" se refereau la timp. De fapt nici nu am specificat temperatura... am spus doar ca erau "imense" (adica intre 50 si 200 de grace celsius).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Shaoran):

Ceva dovezi ca ai fost ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru shadovv):

Eu cred ca inca stim prea putine

| anonim4565 a răspuns:

Biblia nu spune cand a fost creeat tot
din cate cred atunci nici nu cred ca era creeat timpul deci nu a existat an
Si adevarul e ca nu ne foloseste sa stim.
si ray iti spun inca odata ca imi pare rau si te rog sa ma ierti

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Shaoran):

13-15 mii zici? Păi şi cheletele de reptile care au fost datate ca fiind vechi de milioane de ani?

| n0matterman a răspuns:

Intr-o dupa dupa-amiaza insorita.

| GusWaters a răspuns (pentru Shaoran):

Si sunt precis 3 Evuri si 4650 de ani de cand elfii au debarcat in Pamantul de Mijloc si au ajuns in Lothlorien.Traiasca Lord of The Rings! laughing

| LovellyAngel a răspuns:

Acum mult, mult timp.

| culmea a răspuns:

Nu se stie.

| ferice a răspuns (pentru bestialu96):

Ca sa stii asta am copiat-o dupa un site nu am stat sa scriu toate asta