| Meme10Memu a întrebat:

Psalmul 115:16:"Cerurile sunt ale Lui Iehova Dumnezeu, dar pământul l-a dat oamenilor."

Misiunile spatiale dincolo de planeta Pamant nu folosesc la nimic omului conform Bibliei. Cerurile sunt ale Lui Iehova Dumnezeu si doar planeta Pamant a dat-o oamenilor. Cum comentati?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frate, daca scoti un verset din context ii poti da orice insemnatate ai vrea, habar nu ai ce inseamna versetul ala.
Unde scrie in Biblie ca navetele spatiale nu folosesc la nimic?

Daca eu m-as duce si le-as spune oamenilor ca i-ai insultat, si tu nu ai facut asta, nu te-ai simti nasol?
Ce tot spui ca Biblia spune aia si aia si tu habar n-ai ce scrie in ea, n-ai citit-o toata in viata ta.

Sunteti ca babele alea, le intrebi unde scrie in Biblie ce spun ele acolo si iti raspund ''Nu stiu unde scrie da' scrie''

PS: Multumesc pentru block pe TPU, bine ca am putut edita raspunsul sa iti scriu asta, asa sunteti cand nu aveti argumente fugiti, dati block, patetic, lasule