| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

O explozie lasa in urma numai haos?

Răspuns Câştigător
| liceu a răspuns:

Da! Si cat despre 'big bang', mie imi e imposibil sa inteleg cum dintr-o explozie, a aparut tot universul si cu tot ce e pe el. Si daca ma uit la o simpla floare imi e imposibil sa fiu de acord cu aceasta teorie. E totul prea perfect ca sa fie doar un rezultat a unei explozii.(munti, ape, copaci, flori, omul, ADN-ul)

60 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

In explozia big bang nu era legi fizice si evident ca a rezultat haos. Si oricum din haos nu avea nici macar cum sa apara singularitatea big bang. Insa in exploziile supernovelor nu se creeaza nicidecum haos. Nu exista nicaieri haos in univers dpdv fizic. Nu exista libertate de alegere in materia anorganica nicaieri in univers si nici pe Pamant.

| ziftode a răspuns:

Depinde de explozie
se folosesc explozii pentru demolari, si foarte, foarte rar dau gres
universul a inceput cu Big Bang, cea mai mare explozie din istorie si uite unde am ajuns acum tongue
noi suntem facuti din pulbere de stele, adica din stele care au explodat si resturile au format alte sisteme solare, inclusiv al nostru
orgasmul la femei e ca un vulcan care da pe dinafara, la barbati e ca o... EXPLOZIE big grin

motoarele cu combustie interna PRACTIC FUNCTIONEAZA PE BAZA DE EXPLOZIE, amestecul vapori de benzina si aer e aprins de bujie si practic... explodeaza

sper ca am demonstrat cu mult varf si indesat ca NU, NU "numai" haos

| sierra1 a răspuns:

Excepție - explozia de bucurie, aplauze, culori

Ei, ți-a plăcut?

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru ziftode):

Noi suntem facuti din mana lui Dumnezeu, nu suntem pulbere de stele tongue

| doctorandus a răspuns (pentru liceu):

Noi nu-ti putem explica pe trei randuri asa incat sa scrii o teza de doctorat in fizica bazat pe explicatiile noastre. A intelege asta ia cel putin opt ani de studiu universitar si tot nu ai aflat tot.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Ce altceva ar putea lasa? Cat despre Big - Bang ma mir ca multi mai cred minciuna asta. O explozie nu creeaza ordine si viata ci o distruge.

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi a răspuns:

Întrebarea e incompleta si greșită. Sunt doua tipuri de explozie. Explozie guvernata de legi fizice ca cea din supernove si bombe nucleare, si explozie închipuită de oamenii de știință adică explozia big bang ce nu era guvernata de nici o lege fizica.

| RAY a răspuns:

Bogdan intrebarea ta nu are legatura cu categoria religie,si iar dovedesti ca habar nu ai de stiinta,serios habar nu ai,ce naiba a explodat? big bang a fost o singularitate care sa extins in timp si spatiu si care nu a creat nimic, trebuie sa fi redardat mintal sa crezi ca stiinta sutine ca acel big bang a creat pamantul, soarele sau mai stiu ce naiba, big bang nu a creat nimic, ce a urmat dupa el a fost multa energie eliberata care sa convertit in materie, voi la fizica nu ati trecut in viata asta? E=mc2, aflam ca sa a existat o cantitate enorma de hidrogen din care supuse unor temperaturi mari, hindrogenul fiind ceva foarte inflamabil a dat nastere unor stele care a fusionat hidrogen in heliu si restul elementelor prin explozie numita supernova, hindrogenul este cel mai raspandit element in univers si heliu, desi ce haos e in ce am scris eu? daca te gandesti rational nu e nici un haos e cauza si efect atat

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si ce vrei sa spui cu asta. Crezi ca nu stiu asta? Daca ar fi fost solid ca Pamantul nu s-ar mai vorbi de o asa zisa explozie care a creat universul ci s-ar vori de o implozie. In ambele cazuri rezultatul e acelasi.

| RAY a răspuns (pentru liceu):

E clar ca la ora de fizica, biologie ai lipsit, omul nu este perfect de asta exista bolii, munti sunt perfecti serios? apa e perfecta? copaci? ce e asa perfect la ele ca sunt curios, adn nu e perfect de asta exista mutati si boli genetice, adn ul este rezultatul a 3, 8 de miliarde de ani logic ca e complex

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Esti facut din pamant galben )))))))))))

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai habar nu au si fac propaganda mincinoasa dar se folosesc de tehnologie, medicina, inca nu am cunoscut un om care sa se indoiasca de evolutie, big bang si care sa aiba habar de ele

| Mclaren12 a răspuns (pentru liceu):

Stai linistit ca big-bangul este la fel de fals ca si bazaconiile crestinilor.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru ziftode):

Nu sti ce-i aia explozie asa-i?

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru doctorandus):

8 ani irositi degeaba=0

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar Big-Bangul de cine a fost creat?

| doctorandus a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Da, da, dupa tine profesorii de fizica isi irosesc timpul degeaba... ce face religia din om...

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu, ei doar predau ce au fost invatati sa predea.

| doctorandus a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

"Nicaieri si niciodata nu ne-a cerut Hristos sa fim prosti. Ne cheama sa fim buni, blanzi si cinstiti, smeriti cu inima, dar nu tampiti." Nicolae Steinhardt.

| doctorandus a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Voi nu sunteti reprezentativi pentru crestini: voi ati fost botezati in numele lui Ken Ham, creationismului Pamantului tanar si inerantismului biblic.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru OctavianDanielMaria):

Tot cu intrebarea asta? Nu intelegi ca spatiul si timpul a fost creat pentru oameni? Daca Dumnezeu ar avea un creator, nu ar mai fi Dumnezeu.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru RAY):

Intrebarea o pun unde vreau eu explicatii. bigbang se spune ca a fost o explozie, in urma unei explozii se creeaza dezastru.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru RAY):

Toti avem defecte. Eu daca as fi un ateu adevarat si as cunoaste ca nu exista nimic, nu mai mi-as pierde timpul pe acest site. Sunt intrebari la care cauti adevarul. Adevarul este in constiinta ta.

Răspuns utilizator avertizat