| anonim_4396 a întrebat:

OMFG TPU
Nu prea merg eu la biserica, insa azi am fost nevoit sa merg cu parinti pentru ca au pus laughing POMANA laughing pentru bunicu'
Nu asta conteaza.Stateam pe net la telefon si mi s-a descarcat bateria dintr-o data.
Atunci din lipsa de ocupatie am inceput sa ma uit pe picturile din biserica, am observat ca pe chestia aia mare ce desparte altarul de restul biserici era...ghici ce? o piramida cu un ochi inauntru
Pornind de la asta va ce parerea, ce credeti despre bisericile din ziua de azi?

6 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Pramida cu un ochi este simbolul lui Dumnezeu, ochiul atotvazator.

A fost imprumutat de masoni si Illuminati pentru a reprezenta(ghici ce) arhitectul universului.
Adica creatorul fara nume care a creat(ghici ce) universul.
A fost modificat intr-o oarecare masura cand a fost adoptat, dar nu atat de consistent si se ajung la chestii de genul in care tu confunzi cele 2 simboluri.

Nu este exclus cazul in care aceea este o biserica facuta de un mason...

| CipryCuSueg a răspuns (pentru ErrorFound):

Scrie si omu odata "ghici ce" si acu' iti bati joc de el :'(

| ErrorFound a răspuns (pentru CipryCuSueg):

Eh...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E bine ca incepi sa vezi picturile? si acum te miri de parca ai fi fost orb inainte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca au un ochi inauntru.si o piramida.si picturi, si preot si enoriasi.candele,sfesnice,etc.

| William a răspuns:

Dumnezeu a fost inaintea masonilor, ei au luat piramida cu ochiul de la Dumnezeu, nu El de la ei.