| unul1 a întrebat:

Pana la urma... care e scopul ateilor pe TPU? Ei jignesc pe irationalii religiosi, isi stabilesc niste reguli stiintifice dupa care dau anumite argumente dar pana la urma... care le e scopul lor (sau mai bine zis la vostru)?

32 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Irationalii religiosi :)), daca jignim, macar avem motiv, pe cand lipsa credintei nu e motiv, si totusi, crestinii jignesc mai mult decat ateii, si ei sunt cuprinsi de "duhul sfant" http://www.cuttingedge.org/Inquisition_13_Burning.jpg

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu-i baga nimeni in seama, ca nu au o tema a lor.