| OctavianDanielMaria a întrebat:

Pe ce s-a suit Noe ca sa faca arca asa de inalta? Si cum de nu a putrezit arca, ca doar unii zic ca a construit-o in 120 de ani? Si evident ca erau doar Noe si nevasta lui. Dar culmea e ca nu mai erau oameni prin satul in care locuia Noe. Sau erau?

18 răspunsuri:
| Meme10Meme a răspuns:

Astept religiosii fanatici. Astept cearta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

A avut o erectie sanatoasa de tot si l-a ridicat la cer cit sa poata lucra la arca... big grin

| Legion7X a răspuns:

S-a descurcat el cu suitul, totul a decurs cu ajutorul lui DUMNEZEU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am și eu un dulap de prin anii 40' și nu a putrezit laughing Crezi că nu exista conceptul de scară? E vreo invenție ultramodernă ce necesită descoperiri tehnologice avansate în materia fizicii cuantice și mecanicii? happy

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar de ce ti-ai pus avatar de vampir? E de la diavol crying

| Legion7X a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Apucă-te de citit altceva daca, cauți logică in Dumnezeu. Arca a fost construită la cererea lui Dumnezeu. Iar dacă dumnezeu i-a cerut asta lui Noe, s-a putut fara nicio problemă. Cum s-a putut și învierea lui Lazăr.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

rolling on the floor Era ironie. Cred ca-ti poti da seama de acest lucru

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns:

Statea capra?

| IchBinMark a răspuns:

Bună! Când se construiește un bloc de exemplu, se folosește o schelă.La fel a fost și cu Noe : s-a folosit de o schelă făcută și ea fin lemn.
Biblia zice că, înainte de potop, Noe a uns fundul corabiei cu smoală, pentru a nu pătrunde apa în ea.
Cât despre oameni... în satul lui Noe mai erau oameni, dar aceștia râdeau de Noe căci nu credeau în ceea ce i-a spus Dumnezeu ( să construiască corabia). Biblia zice că în corabie au intrat Noe, nevasta lui, copiii lor și nevestele lor.
Nu băga în seamă comentariile răutăcioase! Păstrează-ți credința în Dumnezeu!?

| rapandula a răspuns (pentru Meme10Meme):

De toate. I-a invatat Dumnezeu si le-a dat putere executabila pentru toate.

| Meme10Meme a răspuns (pentru rapandula):

=)

Răspuns utilizator avertizat
| FantasyBoy a răspuns:

Nu a existat niciodata asa ceva, e o legenda copilareasca.