| CinevaAnonimă a întrebat:

Pe cine considerati voi ca fiind aproapele vostru?
Luati in considerare si pilda samarineanului milostiv.

8 răspunsuri:
| Mașka98 a răspuns:

Cred ca aproapele nostru sunt toti oamenii care ne inconjoara, cu care interactionam

| Andrei258 a răspuns:

Da

| Făgăraş a răspuns:

Buna seara! Aproapele nostru este cel de langa noi, mai ales cel care ne supara si pe care am vrea sa.l ucidem pentru doua vesniciii! Cel mai bun examen il dam cu cel de langa noi, cel care ne supara!

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă explică (pentru Mașka98):

Cand Iisus a fost intrebat cine ne este aproapele, El a spus pilda samarineanului milostiv. Dar multi considera ca aproape ne sunt toti cei din jur. De aceea am cerut parerea voastra.

| sabin89 a răspuns:

Nu cred ca trebuie neaparat sa fie fizic in apropierea noastra. Osama bin Laden, de exemplu, era departe, dar eu tot aproapele meu il consideram. Eh, s-a dus, saracu'; sa-i fie tarana (sau apa) usoara.

| T0T a răspuns:

Pe nimeni.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

De fapt e cățelul cu care dorm noaptea.