| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Religia este credinta crestinilor sau credinta este religia crestinilor?

10 răspunsuri:
| CarinaClaudia a răspuns:

Credinta este religia crestinilor. Crestinii traiesc prin credinta si adevarata creinta este prin fapte.

| Alphawolf a răspuns:

Prima varianta este cea corecta, ea reflecta realitatea.

| Cyrano a răspuns:

Crestinismul nu este o religie din mai multe motive. Asta nu inseamna ca eu nu sunt crestin...

| Kalla a răspuns:

A doua varianta.Credinta este puterea cea mai mare din univers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cyrano):

"Crestinismul nu este o religie din mai multe motive"... m-ai facut curios. De ce nu este o religie? Stii macar ce inseamna "religie"?

Răspuns utilizator avertizat
| BeyondTheDarkSun explică (pentru miculprint):

Nenea Printulescu, inainte sa faci pe desteptul, citeste printre randuri, lasa superficialitatea deoparte macar pentru o secunda, ca risti sa intri in rahat.

Răspuns utilizator avertizat
| BeyondTheDarkSun explică (pentru miculprint):

laughing
Ce trolli amuzanti gasesti pe siteul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce intelelegem prin religie.
Dex-ul este departe de adevar.Alte dictionare din alte limbi sunt mult mai corecte.
Religie inseamna legătura liberă și conștientă a omului cu Dumnezeu, si vine din latina re-ligio a lega, a reconecta, a reface legătura cu Dumnezeu si nu re-legio a reciti.