| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face o persoana religioasa, credincioasa sa devina mai putin religioasa (nu sa devina ateu)? Se poate cumva?

8 răspunsuri:
| Căpșunica2 a răspuns:

Mmm. Cam greu daca aceasta are o credinta puternica.
De ce ai vrea sa faci asta?

| danut a răspuns:

Depinde de credinta aceluia, in principiu nu deoarece pentru un crdincios nu ai o alternativa mai viabila, daca ai acea alernativa atunci poti sa-ti indeplinesti scopul dar ma indoiesc ca poti suplini oferta lui Dumnezeu.

| danay72 a răspuns:

Studierea atenta a Bibliei poate ajuta o persoana sa devina mai credincioasă.

| suffarstar a răspuns:

Ai dat peste o pocaita care nu vrea sa iasa cu tine? laughing)

| AliGab a răspuns:

Pentru ce vrei asta? ca sa-ti bati joc de sufletul acelei persoane?

| 6684464 a răspuns:

Sa nu faca nimic rau.

| TrăieşteClipa a răspuns:

La fel cum transformi un homo erectus in homo sapiens.

| MskDesign a răspuns:

Nu poti impune nimanui ce principii sa urmeze in viata, cum nici eu ateu, nu-i pot impune nimic, nevestei mele, practicanta a religiei crestin ortodoxe.