| freeman2012 a întrebat:

Scandaluri si interese pe muntele Athos
Sunt exemple de urmat acesti ipocriti?
Mare atentie la manipulare!
http://www.220.ro/......S3Hc0uW1u/

1 răspuns:
| milan9 a răspuns:

Ştii tu care a fost subiectul disputei? În mod sigur nu a procedat corect. Dar să ştii că dacă ceilalţi 10000 sunt sfinţi şi doar unul şi-a pierdut cumpătul, să ştii că nu stau rău.

Sunt acolo peste 400 de mănăstiri şi schituri, şi tu mergi să le scoţi ochii pentru că unul şi-a pierdut răbdarea?

Se pare că da. Este deci o ştire care trebuie să fie difuzată urgent la BBC International! Eu am vizitat acele locuri, dar n-am reuşit nici două zile să mă trezesc la rugăciune la ora 4:00, să mănânc de post o singură dată pe zi şi atunci după apusul soarelui, să mă smeresc şi să mă rog aşa cum o fac acei monahi de acolo...