| Zazen a întrebat:

Pana si pe muntele Athos se află cuib de ipocriti!
http://www.youtube.com/watch?v=cWUs01Kj0QA
Poate reprezenta,, ceva"aceștia din punct de vedere Divin?

8 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Ai descoperit piatra filosofala. happy
Sa fie raul cel mai mare pe care il fac parintii aceia, si tot se vor mantui...
Tu la cati ani te ocna i-ai condamna pentru cearta aceea? happy

La multi ani, si la mai multa "buna vointa", amice... happy

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns (pentru Zazen):

Daca imi aduc bine aminte cazul, atunci cand acesta a fost dat la tv, era vorba doar de niste pungi aflate la subsol.

Ghidul respectiv, maicuta acuzata aici, nu este vinovata de nimci un lucru tendentios. Confuzia se pare ca apartine doar jurnalistilor care au "fabricat" ei insisi o stire cu material cu tot din moment ce nu se spune nicaieri faptul ca acele oseminte descoperite arheologic ar fi fost puse spre inchinare. Niciodata NU s-a intamplat asta...

| Silviuloan a răspuns (pentru milan9):

Mereu biserica va fi pusa sub o influenta proasta, ca fiind ceva nefolositor, dar aceia care cred asta se inseala.

Răspuns utilizator avertizat
| Silviuloan a răspuns (pentru Zazen):

Mai pune mana pe o carte si mai citeste. Toti sfintii parinti au fost atrasi de filosofie, astrologie. Cum poti tu sa imi zici mie, ca habar nu aveau ce forma avea pamantul?

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns:

M-as fi mirat sa nu fie asa.