| anonim_4396 a întrebat:

"Si iata, o femeie canaaneanca a venit din tinuturile acelea si a strigat catre El, zicand: "Ai mila de mine, Doamne, Fiul lui David! Fiica-mea este stapanita de un demon." Dar El nu i-a raspuns nici un cuvant. Si ucenicii Lui s-au apropiat si L-au rugat, spunand: "Da-i drumul, caci striga dupa noi". Dar El, raspunzand, a zis: " Eu nu sunt trimis decat la oile pierdute ale casei lui Israel." Dar ea a venit si I s-a inchinat, zicand: "Doamne ajuta-mi!" El insa, raspunzand, a zis: "Nu este bine sa iei painea copiilor si s-o arunci la catei." "Da, Doamne," a zis ea, dar si cateii mananca din firimiturile care cad de la masa stapanilor lor." Atunci Isus, raspunzand, i-a zis:"O, femeie, mare este credinta ta; faca-ti-se dupa cum voiesti!" Si fiica ei a fost vindecata din ceasul acela." Asta am gasit in Evanghelia dupa Matei intr-o carte cu Noul Testament. Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Purgatoriu a răspuns:

De fapt nimeni nu a stiut acolo sau daca au scris ceva era gresit. Nu stiu cum de s-a intamplat ca am scris cel mai bine si m-am facut cu un 10.

38 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns (pentru mrich):

La ce sa ma mai gandesc? Ajutor am primit si primesc de la ceilalti OAMENI si de la DOCTORI nu de la dumnezeu happy. Si nu-mi veni tu acum si-mi spune ca ei primesc ajutor de la dumnezeu ca te pocnesc laughing. Hai bafta! happy

| Vladuthz a răspuns (pentru mrich):

Atunci cand dai de ceva care te depaseste te gandesti, meditezi si cauti solutia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca mantuirea vine prin credinta.iar mantuitorul a vrut sa arate puterea credintei ei si celorlalti, de aceia nu a ajutat-o din prima clipa. Iisus a spus mereu multora; credinta ta te-a mantuit.si mai ales a vrut sa arate ca neamurile se pot bucura de iertare si mantuire la fel ca poporul ales care-i cred pe ceilalti caini.

| Purgatoriu a răspuns:

Asta ne-a dat la un test de la religie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Purgatoriu):

Banuiesc ca ai luat nota mica la el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Purgatoriu):

Pardon. bravo!

| sandra2012 a răspuns:

Staruinta in rugaciune, puterea credintei. Asta inseamna.

| Purgatoriu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i nimic si eu ma asteptam sa i-au 5 big grin