| anonim_4396 a întrebat:

"Si iata, o femeie canaaneanca a venit din tinuturile acelea si a strigat catre El, zicand: "Ai mila de mine, Doamne, Fiul lui David! Fiica-mea este stapanita de un demon." Dar El nu i-a raspuns nici un cuvant. Si ucenicii Lui s-au apropiat si L-au rugat, spunand: "Da-i drumul, caci striga dupa noi". Dar El, raspunzand, a zis: " Eu nu sunt trimis decat la oile pierdute ale casei lui Israel." Dar ea a venit si I s-a inchinat, zicand: "Doamne ajuta-mi!" El insa, raspunzand, a zis: "Nu este bine sa iei painea copiilor si s-o arunci la catei." "Da, Doamne," a zis ea, dar si cateii mananca din firimiturile care cad de la masa stapanilor lor." Atunci Isus, raspunzand, i-a zis:"O, femeie, mare este credinta ta; faca-ti-se dupa cum voiesti!" Si fiica ei a fost vindecata din ceasul acela." Asta am gasit in Evanghelia dupa Matei intr-o carte cu Noul Testament. Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Purgatoriu a răspuns:

De fapt nimeni nu a stiut acolo sau daca au scris ceva era gresit. Nu stiu cum de s-a intamplat ca am scris cel mai bine si m-am facut cu un 10.

38 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Prin credinta putem sa vedem mari minuni.Toate lucrurile sunt cu putinta celui ce crede. Femeia aceea a primit raspuns la rugaciunea ei, datorita credintei in Isus.

| mrich a răspuns (pentru EmaS):

Intelegi ceva din intrebarea asta?big griniscriminare,moralitate,sex imoral,oral,anal sau altfel, homosexualism, nu tin de Dumnezeu.Toate astea se includ in Dragostea noastra.Deci Dumnezeu nu ne-a dat decit puterea de a "iubi".Cu ce sintem mai presus ca El sa hotarim cu cine?
RĂSPUNSUL ESTE:

| Esperança a răspuns:

Asa cum intr-o parte este scris "caci nu cei sanatosi au nevoie de doctor" asa si de aici putem intelege ca Isus Hristos nu a venit pentru cei ce il cunosteau si pentru cei ce aveau viata predata in mana Lui, ci pentru cei care nu Il cunostea. De aceea mantuirea nu este pentru cel care nu are nevoie de ea, ci pentru cel care o vrea si are nevoie de ea! Iar din pilda cu femeia intelegem ca prin credinta putem fi vindecati si trupeste si spiritual! Caci credinta muta si muntii din loc!

| sandra2012 a răspuns:

Staruinta in rugaciune, puterea credintei. Asta inseamna.

| harciog a răspuns:

Inseamna in primul rind ca si-a dizolvat egoul in "solutia universala"si a devenit una cu Ea.A acceptat sa devina ciine din "om". Care e in stare sa faca diferenta si n-o face din simplu motiv ca e constient ca toate fiintele sint una intru existenta, acelui om nu i se mai refuza nimic, pentru ca are o asemenea tarie si rabdare incit va razbate oricum exclusa fiind violenta.

| Vladuthz a răspuns:

Inseamna ca Dumnezeu era cam retardat, iar femeia l-a convins pana la urma ca fiica ei chiar are nevoie de ajutor.

| mrich a răspuns (pentru Vladuthz):

Ai trait degeaba pana acum copile!

| Purgatoriu a răspuns:

Asta ne-a dat la un test de la religie...

| anonim_4396 explică (pentru Purgatoriu):

Banuiesc ca ai luat nota mica la el laughing

| Purgatoriu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i nimic si eu ma asteptam sa i-au 5 big grin

| mrich a răspuns:

Salut.inseamana ca trebuie sa ai credinta adevarata daca vrei sa se implineasca ceea ce doresti

| xKitiiii a răspuns:

Hei. Probabil mila lui Dumnezeuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca Dumnezeu discrimineaza cum are el chef.

| mrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai gandeste-te la raspunsul tau.

| anonim_4396 explică (pentru mrich):

M-am gandit destul.

| mrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu nu "discrimineaza cum are El chef".noi cerem de la EL ce credem noi ca avem nevoie, dar El ne da ce crede ca e necesar pentru o viata placuta inaintea Lui

| harciog a răspuns (pentru mrich):

Discriminare,moralitate,sex imoral,oral,anal sau altfel, homosexualism, nu tin de Dumnezeu.Toate astea se includ in Dragostea noastra.Deci Dumnezeu nu ne-a dat decit puterea de a "iubi".Cu ce sintem mai presus ca El sa hotarim cu cine?

| anonim_4396 explică (pentru mrich):

Si daca ceea ce ati cerut nu e necesar?

| Vladuthz a răspuns (pentru mrich):

Bai frate da esti indoctrinat rau de tot. Ai o plasa peste ochi pusa de,, credinta" si nu poti vedea bine. Dati-o jos, pana nu este prea tarziu.

| mrich a răspuns (pentru Vladuthz):

Daca nu ti cer prea mult ai putea sa ma ajuti tu, si sa mi zici unde gresesc?

| anonim_4396 explică (pentru mrich):

Dumnezu nu poate sa-ti dea tot ce ai tu nevoie sau ma rog poate tie poate daca n-ai nevoie de mare lucru.

| mrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai citeste o data raspunsul meu.si mai vorbim dupa

| Vladuthz a răspuns (pentru mrich):

Unde gresesti? Prin faptul ca nu depinzi de tine. Tu depinzi de ceva ce nu exista si asta automat te face sa-ti limitezi gandirea. Incearca sa discerni tu singur ce e bine si ce e rau, si priveste lumea din ansamblu asa cum este ea. Fara doamne doamne, ca nu mai avem 8-9 ani. Iar homosexualii, sa fim seriosi omule, nu e vina lor ca sunt asa, eu personal n-am nimic cu ei, atat timp cat nu fac parade si alte prostii. Fiecare cum a fost nascut, daca tie ti-ar placea de un baiat si toti te-ar respinde te-ai simti bine? Iar sexul anal (cu o femeie logic) nu e ceva urat, e ceva firesc, este practicat intr-un cuplu de oameni fericiti, cei cu gandire mai imatura il vor respinge, insa oamenii cu mintea deschisa care stiu sa judece vor sti cum sa-l faca.

| anonim_4396 explică (pentru mrich):

Si tu ce crezi ca e necesar pentru o viata placuta inaintea lui?

| Vladuthz a răspuns (pentru mrich):

Aa era sa uit, referitor la sexul anal, daca tot vorbim despre el, cand practici sexul anal, femeii ii vine mai repede orgasmul. Asta asa ca un mic tip happy

| mrich a răspuns (pentru Vladuthz):

inceara ca gandesti un pic mai departe, era vorba de ceva spiritual da, si in mare parte sunt de parere cu tine dar cand intervine ceva care te depaseste cum treci peste? exista Cineva care te poate ajuta nu crezi? eu cred ca asta e diferenta dintre noi.ca tu te bazezi pe propiile puteri.gandeste te si mai vb.bafta

| Vladuthz a răspuns (pentru mrich):

La ce sa ma mai gandesc? Ajutor am primit si primesc de la ceilalti OAMENI si de la DOCTORI nu de la dumnezeu happy. Si nu-mi veni tu acum si-mi spune ca ei primesc ajutor de la dumnezeu ca te pocnesc laughing. Hai bafta! happy

| Vladuthz a răspuns (pentru mrich):

Atunci cand dai de ceva care te depaseste te gandesti, meditezi si cauti solutia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce faina piesa ascult ma doare in maimuta de intrebarea ta da raspund, si evrei au copiat povestea de la egipteni am inteles lea pus alte nume si gata inseamna ca evangelia e un basm

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce piesa asculti?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar nu o sasi placa nu-i rock slavirea satanei, e o piesa de iubire http://www.youtube.com/watch?v=114DWLHLXHY

| mrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Din ce religie faci parte?

| anonim_4396 explică (pentru mrich):

Is botezat catolic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si eu is botezat catolic desigur fara voia mea

| anonim_4396 explică (pentru Purgatoriu):

Pardon. bravo!

| Purgatoriu a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt nimeni nu a stiut acolo sau daca au scris ceva era gresit. Nu stiu cum de s-a intamplat ca am scris cel mai bine si m-am facut cu un 10.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca mantuirea vine prin credinta.iar mantuitorul a vrut sa arate puterea credintei ei si celorlalti, de aceia nu a ajutat-o din prima clipa. Iisus a spus mereu multora; credinta ta te-a mantuit.si mai ales a vrut sa arate ca neamurile se pot bucura de iertare si mantuire la fel ca poporul ales care-i cred pe ceilalti caini.