| 3xfemeie a întrebat:

Toti vom ajunge in acelasi loc, iar judecata va fi dupa faptele noastre.

Este o afirmatie corecta sau nu?

38 răspunsuri:
| 3xfemeie explică:

rolling on the floor Cam asa.

| tasmania a răspuns:

Nu vom ajunge toti in acelasi loc - nici macar inainte de judecata. Iar judecata va fi si nu va fi dupa faptele noastre. Asa zice invatatura Bisericii.

| ADN30 a răspuns:

Intr-adevar vom fi judecati dupa faptele noastre....insa nu toti vom ajunge in acelasi loc. Biblia vorbeste despre o cale ingusta care duce la viata (putini o urmeaza) si una larga care duce la moarte (multi merg pe ea). Asadar cele doua categorii de oameni nu pot ajunge in acelasi loc.

| Silviuloan a răspuns (pentru Alexandruone):

Copilul daca face o greseala parintele trebuie sa il ajute si sa ii explice sa nu mai faca, iar daca o va mai face o sa aiba singur de suferit.Tot asa si Dumnezeu ne are pe noi ca fii, noi putem sa ne indreptam prin taina spovedaniei. Cine nu se pocaieste are de suferit. Sper ca ai inteles...

| Ioaniulian a răspuns:

Scurt, orice lucrare are in spate un Mester, si in spatele nostu exista un Creator, singura scapare a omenirii este Isus Hristos, adica Credinta in El, Dumnezeu la pedepsit pe El pentru pacatele noastre.

| para001 a răspuns:

Toti ajungem in groapa la 2 m sub pamant

| ManStrong a răspuns:

Daca judecata nu ar fi dupa fapte, nu s ar mai numi judecata.Si nu ar mai fi nevoie de sloganul; Pocaiti va si intoarcetiva la Dumnezei.La ce bun daca nu este o judecata dupa fapte.Si la ce bun daca a murit Isus pentru pacate. Piutem sa facem ce vrem si i spunem lui aiasus sa aduca Cecul cu plata.