| FaraNumePls a întrebat:

Tu in ce religie crezi?

38 răspunsuri:
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru HeillÓðinn):

Dumnezeu i-a dat alegere libera lui Adam si Eva.
Dumnezeu nu a fost pacalit, Satan a avut si el alegere libera.
Tie ti-ar place sa ai un copil, dar sa te iubeasca obligat?
Nu! I-ai da alegere libera.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in religii, niciuna nu e perfecta.
Religia trebuie sa fie Iisus Hristos happy

| L1feDRAIN a răspuns (pentru FaraNumePls):

Eu as vrea sa-i vad, sa comunic cu ei, nu sa cred sau sa "le simt prezenta" cum zicea profu' de religie ca daca faci bine, il simti pe D-zau, daca rau il simti pe Shaydana.
Of, this life dude.

| FaraNumePls explică (pentru L1feDRAIN):

Si eu as vrea sa vorbesc cu ei happy nu doar sa simt, caci eu cred ca sunt nesimțit si nu simt. Cand proful ne spune despre Iehova sau eu mai stiu cine ma apuca somnul rolling on the floor

| T0T a răspuns:

Nu cred în vreo religie. Prea multe norme cu unele nefiind chiar de acord.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru FaraNumePls):

Daca-s ne simtiti, ei mai exista?

| Lioana a răspuns:

Nu cred in religii. Cred in Dumnezeu. Am propria mea parere despre El. Nu vreau sa "copiez" de la altii.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

In nici una, nici macar a mea, adevarata biserica a lui D-zeu este aceea formata din toti oamenii care cred si urmeaza poruncile Sale si-L iubesc. dar multi sunt crestini doar cu numele asa ca membri acelei biserici doar D-zeu ii stie.