| Mădă0611 a întrebat:

Un crestin este un erou permanent si nu un milog - Parintele Arsenie Papacioc.

Adica cum?

45 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns (pentru Mădă0611):

Crestinii nu viseaza, crestinii fac! Am sa ma rog pentru sufletul tau! Amin!
Dar te asigur ca chiar si cand te vei intoarce precum 'fiul ratacitor' te vom primi cu aceeasi dragoste pe care inca nu ai observat-o inca.

| Mădă0611 explică (pentru oprescudorin11):

Daca nu te-as sti de ceva vreme, as crede ca esti troll. La cunostintele pe care le detin in prezent, sansele sa devin teista sun 0. Z. E. R. O. big grin

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Mădă0611):

E normal! Daca nu ai ce manca? Daca nu ai gasit Calea? Exista meseria cea mai veche! Succes!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Mădă0611):

Parerea de sine, nu miroase-a bine!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Putini si cei rataciti pot sa -l puna si pe boca si pe papaciuc in vreo vitrina Crestina! Aia sunt promovati exact de necredinciosi, de media sau afaceristi trecatori si de 2 bani!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Mădă0611):

Daca m-ai sti, n-ai vorbi asa! Poate mai ai timp! Ti se pare un gest de bravada? Ce ineptie!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Mădă0611):

Pe mine sa ma stii? Eu sunt NIMENI! Tu pe Dumnezeu il cauti, inca nu L-ai gasit! Este timp!

| AliGab a răspuns:

Este vorba de parintele Arsenie Papacioc, nu de Arsenie Boca. Tu nu ii ajungi nici la degetul mic acelui om

| Mădă0611 explică (pentru oprescudorin11):

Lasa alcoolul.

Parerea de sine ti-o faci uitandu-te in jur, vorba lui Creanga, "stiu ca nu-s destept, dar cand ma uit in jur, prin curaj", si daca ma uit in jur, de fapt ajunge doar sa citesc raspunsul la care raspund acum, ca sa stiu ca iti sunt superioara "sufleteste" devil, de restul nu mai vorbesc.

Tătă lumea il cauta pe Yhwh, 'ai de capu' meu.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Mădă0611):

Toate personagiile pe care le-am cunoscut, au apelat la mizerii, fara sa fie nevoie, dar saracii de voi, fara argumente? Ce putetiface?
Dar nu asta e problema! Important e sa va vindecati!
Pentru o temporara calmare asculta, te rog in genunchi:
Uns Ist Ein Kind Geboren - F.W.Zachow - Concertkoor Rijswijk 9-12-2011
dar cu atentie! Fa cura asta de 3 ori!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu-mi da mie adresa! Da telefon la SMURD sau aiurea sa te salveze! parca 0211, nu stiu!
Daca crezi nu mai ai nevoie de bietii oameni! sunt la fel de prosti ca si tine!
Dar nu te necaji! % din planeta sunteti frati! Intru Prostie! Asta e ff Frumos ca macar va incalziti intre voi fecalier! For ever and ever! Bucurati-va de mizeria voastra spirituala!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ideea este ca si ce mai mari psihiatri pot da CHIX!
Dupa aceasta, si-a facut un turn.Ca adaos la casa lui!
Si a aflat la ce folosesc TURNURILE DE FILDES!
Asa numite! Loc de meditatie, adica departe de colectiv!
Mi-ar parea rau sa stiu ca nu ai inteles NIMIC!
Reciteste! Lasa-l pe Iehova! Te arzi in preajma ideii NUMAI! Asculta asta:
Uns Ist Ein Kind Geboren - F.W.Zachow - Concertkoor Rijswijk 9-12-2011

| Mădă0611 explică (pentru oprescudorin11):

laughing Oky, tocmai mi-ai demonstrat ca ai ceva probleme psihice. Credeam ca esti troll, esti doar bolnav, o fi de la microorganismele luate de pe chestile ortodoxe pe care le-ai pupat, e normal, cica Alzheimer e cauzata de o ciuperca, bine, tu nu de Alzheimer suferi, e mai grav.

| AnonymousSSR a răspuns (pentru Mădă0611):

Ba,eu am 16.

| Mădă0611 explică (pentru AnonymousSSR):

Ba, ti-am zis ca am cu 9-10 mai multi decat tine? Sunt 12 de fapt.