| traiescdeciexist a întrebat:

Unde gasesc Teoria Evolutiei?
Fundawinking
Restul vot happy

Răspuns Câştigător
19 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Prima varianta sau a 2-a?
Cred ca tot la categoria dogme religioase.

http://www.odaiadesus.ro/evolutie.html

| RAY a răspuns (pentru AwaZoh98):

Aia i o minciuna nu-i teoria evolutiei

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In atei au ajuns la maturitate

| casablanca40 a răspuns (pentru Angel0):

"Teoria evoluţiei este predată astăzi în şcoli ca fiind un adevăr dovedit şi de necontestat cu privire la originea speciilor, inclusiv a omului."
Teoria evolutiei nu este predata in scoli datorita bisericii.

| AwaZoh98 a răspuns (pentru RAY):

Daca tu spui... Eu tot in teoria creationista cred. big grin

| RAY a răspuns (pentru AwaZoh98):

Poti sa crezi in orice nu ma intereseaza, dar teoria evolutiei e un fapt

| Angel0 a răspuns (pentru casablanca40):

De acord cu tine.
Doar ca adevărul dovedit şi de necontestat este nedovedit si este contestat destul de mult.

| casablanca40 a răspuns (pentru Angel0):

In opinia ta. Evolutia pentru mine e ca 2+2 = 4, am crezut in evolutie chiar daca eram crestin, nu stiam ca se opune dogmei crestine.

| traiescdeciexist explică (pentru RAY):

A fost super happywinking
Mi-a raspuns la intrebari, dar inca mai am o gramada.
Mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Angel0):

"Teoria evoluţiei este predată astăzi în şcoli ca fiind un adevăr dovedit şi de necontestat cu privire la originea speciilor, inclusiv a omului."
Glumesti nu? Fostul prof de istorie ne-a zis T. Evolutiei din mare. Mai nimic nu se cunoaste din ea. Iar un elev de clasa a cincea ar trebuie sa incepe sa o invete. Pe atunci cand Domnul Profesor ne-a vorbit de T. Evolutiei prima data eram in a 6 a si habar nu aveam ce inseamna aia. L-am intrebat ca crede ca omul "provine" din maimute. El a raspuns afirmativ dar a zis sa nu zicem preotului ca se supara. I-a fost fricalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru traiescdeciexist):

Ma bucur pentru tine. Daca vrei poti sa dai si un ochii pe blogul meu.

| traiescdeciexist explică (pentru anonim_4396):

Sigur! da-mi linkul.

| traiescdeciexist explică:

Mai ti-am mai spus ca deja am facut asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru traiescdeciexist):

Eh e la profilul meu

| Angel0 a răspuns (pentru casablanca40):

Nu sunt nici eu de acord cu dogma crestina dar nici evolutionismul nu si-a terminat temele.

| AwaZoh98 a răspuns (pentru RAY):

Sentimentele sunt reciproce!winking I don't care! big grin

| Calininio a răspuns:

Teoria evolutiei e asa: La inceputul vietii au aparut aminoacizii ( conform abiogenezei ) care au contribuit la aparitia bacteriilor, a organismelor monocelulare, apoi bicelulare, tricelulare, etc. pana la organisme pluricelulare complexe. carora le-a crescut cate un flagel, flagel care le-a permis sa traiasca mai mult si sa aiba mai multi descendenti cu flagele. care apoi s-au dezvoltat din ce in ce mai mult. si pe sistemul asta au aparut toate animalele, din care facem parte si noi.

Răspuns utilizator avertizat