| AvalohAlyn a întrebat:

Va place? E in Rio de Janeiro, Brazilia.Ce alte astfel de monumente mai stiti? Ce parere aveti despre aceasta?

http://www.spatiulconstruit.ro/......ilscom.jpg

http://ro.wikipedia.org/wiki/Cristos_Mântuitorul

E frumoasa si inaltatoare, parerea mea

Răspuns Câştigător
| AdolfHitler1945 a răspuns:

Mie-mi place, sunt de aceeasi parere cu tine.

6 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Nu am nici o parere, nici nu ma deranjeaza, nici nu-mi place.Parerea mea e ca banii puteau sa fie folositi in alte scopuri.

| RAY a răspuns:

Propun ca se contruiasca si in Romania ca doar suntem crestinii nu avem nvoie de scoli, spitale, bibloteci, brazilia e o tara saraca exact ca Romania 20% traiesc bine restul prost in saracie, desigur ca e o tara foarte sfanta de cattolici auu uitat cand au masacrat un popor intreg dar asta e o alta poveste

| MMihai a răspuns:

O prostie!

| Zenit313 a răspuns:

Nu pot sa spun ca nu este frumoasa, este o opera de arta foarte reusita! happy
Dar nu vreau sa ii critic scopul si efectele...

| obelix2266 a răspuns:

Of.Nu stiu ce sa ma mai fac cu tine.Pai ce zice Scriptura sa te rogi la chip cioplit? Sau zice sa nu-ti faci chip cioplit si alti dumnezei si tra-la,la. Si nici nu stiu daca seamana cu ISUS,de obicei statuile poetilor si altele, seamana cu protagonistii, dar picturile si statuile care le-au facut cu Domnul Isus nici nu seamana una cu alta, in ISAIA, ISUS e descris altfel. Te indemn iar sa citesti BIBLIA. Si nu te mai lua dupa oameni, iate dupa DUMNEZEU.