| AvalohAlyn a întrebat:

Voi cum ați devenit copii ai lui Dumnezeu și slujitori ai lui Hristos?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin har.

| KR0NSTADT a răspuns:

Când vei realiza ce porcării debitezi, o să îți tragi singur un baros în koaie. Ești total pe lângă orice ține de religie, neavând habar nici măcar de bazele ei. [facepalm]

| Dandinelle a răspuns:

Pai daca te naști te naști in păcat, dupa aia te baga in cădiță la 40 de zile după ce-ți taie unghiile nașa și atunci te miruiește popa și Pac ești ok, îl poți sluji pe Jesus. Altfel nu merge, că deși ești făcut după chipul și asemănarea Lui tu tot trebuie sa tragi după "necuratele"făcute de Adam și Eva mâncând din pomul cunoașterii.

| AndrElle a răspuns:

Prin Biserica, prin rugăciune, caritate și fapte bune. Respect pentru Dumnezeu.

| ania a răspuns:

Am scris pe larg la întrebãrile mele despre migrarea mea de la a fi agnostico-atee la creştinism.

| bettybetty a răspuns:

Hey...cred că îți voi da cel mai lung răspuns de până acum, povestea e lunga, însă încerc să o scurtez cat pot ca să nu te plictisești citind.
M-am născut si am crescut în biserica romano-catolică. La 13 ani am părăsit biserica fiindcă am început să gândesc.să pun întrebări, lucru nu prea agreeat de cei de acolo.
De fel eram bătaia de joc a tuturor copiilor..de când eram mică până atunci. Aveam vise cu Satana, coșmaruri oribile. Am aderat la cultura emo, si am început să caut tot mai multe informații despre satanism. Nu practicam, însă îmi plăcea să citesc, știi tu, bateți adversarul cu propiile arme.
La circa 14 ani, am avut un vis care nu credeam ca e vis, eram ferm convinsă ca e real. Fuga, oboseala, rănile, mirosul...totul le simțeam ca fiind real. În vis apăruse Satana care mă chemase la el, si dupa ce l-am refuzat, m-a ucis. Apoi a apărut El, care m-a înviat. L-am văzut pe El față în față. Cum L-am văzut, mi-am intors privirea...e atât de Mare, de Sfânt, de Luminos încăt nu-L poți privi și nici sta în picioare înaintea Lui. Purtasem o discuție după care m-am trezit. De atunci am început să învăț, să comunicăm mereu, să-L slujesc

Dacă mai ai întrebări, îmi poti scrie 0happy