| OctavianDanielMaria a întrebat:

Zeul iudeu pedepseste copilul pentru faptele parintilor lui? Sau alta: De ce zeul iudeu ''ne-a pus pacatul originar in carca''?

38 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Voi habar nu aveti ce inseamna ''Liber arbitru'' "- in viziunea unor "înțelepți" se referă la ceva ce nici nu poate exista, și atunci la ce bun să formulezi ceva ce nu poate exista. Tâmpenii.
Dar în mod normal se referă la altceva.

| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Cica ''pacat'' e fapta rea sau nesupunere."- stai jos la fundul butoiului. Varză.
Știi care sunt cei mai mare proști?
Cel care încearcă să judece și să critice ceva despre care habar nu are. Jalnic.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Nu e asta? "- copile, dacă știi o literă nu înseamnă că vei putea citi.
La butoi!
Nu e doar aceasta!

| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mai! Că să vezi, mai știi și o cifră, nu doar o literă.
rolling on the floor
Dar oricum nu schimba nimic, tot varză rămâi!