| OctavianDanielMaria a întrebat:

Zeul iudeu pedepseste sau omoara oameni nevinovati doar pentru ca nu cred in el?

8 răspunsuri:
| iurii75 a răspuns:

Cineva îi oferă verzei o casă, hrană si restul necesar. De la varză se cere sa respecte anumite cerințe si să-l recunoască pe acel cineva ca proprietar legal al casei.
Varza niciodată n-a avut minte de aceia nu respectă cerințele nici nu-l recunoaște ca proprietar.
Prin urmare, cand i se da un șut în fund se indignează - de ce? Doar pentru ca nu-l recunoaște?
Au mai rămas porți noi in care nu ți-ai facut vânt?
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ca să-i faci, m-am stăruit să-ți dau un exemplu cat mai simplu, dar si ăsta e prea complicat pentru varză...
Las-o baltă, n-o lua în cap, nu chinui tărtăcuța.rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbești atât de mult despre "zeul iudeu" încât până la urmă o să ajungi să crezi în El.

| oykoj98 a răspuns:

Niciun om nu e nevinovat.

Răspuns utilizator avertizat
| oykoj98 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

El a fost nevinovat pentru ca El nu a fost doar om. El este și Dumnezeu și deci este fără de păcat.