| anonim_4396 a întrebat:

1. cum scap rapid de vanatai?laughing si de febra muscularabig grinlaughing?
2. cum scap rapid de tuse, si raceala in general?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| barbiedoll_2931 a răspuns:

De vanatai poti skpa in cateva ore daca pui niste paine inmuiata in vin rosu intr'un prosop ceva sh il pui peste vanatai... iat pentru tuse inklzesti niste sare mare intr'un ibric o bagi intr'un prosop sh o pui la gat pentru raceala in general bea f multe ceaiuri fierbintzi cu propolis... sper ca am fost de folos :*

1 răspuns:
| Andarock a răspuns:

De vanatai scapi repede daca te dai cu un gel/unguent/crema.
De tuse poti scapa numai daca iei ceva siropuri.

Raceala necesita multa odihna, medicamente (daca iei medicamente iti trece mai repede raceala).happy

Sper ca te-am ajutathappy xX