| Davyd2001 a întrebat:

A avut cineva extrasistole? Dacă da, cum ați scăpat de ele? Mulțumesc mult, dau fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da am avut si da am scapat.
Cum, asta o sa iti spuna medicul dupa un consult.

Ce poti face tu in afara de medicatie e sa renunti la cafea, tigari, alcool, stres si sa te odihnesti corect

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Automedicatia nu este recomandata. Doar un medic poate determina daca extrasistolele sunt sau nu un motiv de ingrijorare si poate face recomandari pliate pe necesitatile organismului tau.

Însă, pe lângă tratamentul pe care doctorul ti l-a prescris, dacă ți-a prescris unul, recomandat este sa scapi de factorii ce produc aceste extrasistole ( scapă de stres, odihnește-te mai mult) dacă este cazul.

Însănătoșire grabnică!

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Ai nevoie sa te vada un medic. Du-te la medicul de familie, spune-i asta si cere-i o trimitere la un medic cardiolog.
De obicei trebuie sa dormi mai mult, sa nu te superi, sa te lase lumea in pace etc.