| AnatoliyMikhailov a întrebat:

A existat gripa aviara in Romania? Ce masuri si ce restrictii se aplicau pe gripa aviara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cam ce o făcut la gripa porcină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A existat. Cine era pe atunci isi aduce aminte criza antenelor cu h1n1 in 2007. Imi aduc aminte ca a fost o saptamana sau doua libere de la scoala dar nu prea au fost cazuri sau probleme, doar stiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de restrictii ca nu am treaba cu pasarile
Erau filtre cu dezinfectant pentru masini intre localitati si unde descopereau pasari infectate le omorau pe toate din jur.