| Katerines a întrebat:

A incercat cineva dieta cu apa? Daca da, este buna, in cat timp ati slabit, si cat?

Dau funda celui mai bun raspuns happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alelulu a răspuns:

Nu stiu cum e dieta cu apa, insa stiu ca trebuie sa bei muuulta apa pe zi ( eu beau cam 4l). Apa hidrateaza te face sa te simti satul uneori si da un aspect mai frumos pielii. Daca iti doresti sa slabesti nu tine diete de tot felul. Schimba un pic modul de viata. Mananca la ore fixe, le faci in functiende programul tau. Si mananca slab. Eu de ex am fost la nutritionist si uite o zi de a mea : dim la 9-9:30 mic dejun ( 2 felii paine nagra cu gem cu indulcitor din kaufland iau ) la 12 gustare ('fruct) la 14-14:30 pranzul ( 150 g carne pui/vita/peste cu 250 g legume crude in salata sau trase la tigaie fara ulei) la 17 gustare ( fruct) si intre 19-20 cina ( cantitatile de la, pranz). Daca iti mai e foame inca un fruct si gata. O sa ti fie un pic greu la inceput insa faptul ca se mananca des e ok si te ajuta. Eu am incercat tot felul de diete si slabea, si apoi iar ma ingrasam. Cu modul asta de viata am slabit 30 kg si ma mentin inca desi acum introduc alimente. Daca doresti retete sau daca ai alte intrebari te ajut cu placere. O zi buna!

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Iti spun eu ca nu e buna chiar daca nu o recomand poate fi eficienta, dieta trebuie facuta cu ceva cate contine și nutrienti. Recomand dieta cu pepene sau banane.

| Iuliancik77 a răspuns:

Sora mea a incercat si mai bine e sa beai ceai verde negru dama de care doresti si iti trece pofta de mincare