| anonim_4396 a întrebat:

A patit cineva din voi sa aiba cojite in sprancene? Adica descuamare pielii. Stie cineva cum se trateaza? Chiar am problema asta de 2 săptămâni.
(întrebare pentru un prieten)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Da, recent s-a vindecat în cazul meu.
Am folosit crema la roche posay kerium ds. Având în vedere zona de sprâncene, recomand aplicarea produsului cu o scobitoare. Pentru ca și crema să pătrundă mai bine între firele de păr. Altminteri, din câte am observat, aplicat pur și simplu, nu își face efectul.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este matreata, pur si simplu se rezolva cu o igiena mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E dermatita seboreica cred, ar trebui să meargă la dermatolog

| Adrian5575 a răspuns:

Eu am folosit crema cu galbenele si mi-a trecut. Aveam intre sprancene si in jurul nasului.