| Rombix a întrebat:

Ai luat vreodata pastile antidepresive? Te-au ajutat? Ce ai luat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

Deprimat sau anxios?

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Am luat si pentru depresie (Cipralex) si pentru anxietate (Anxiar). M-au ajutat pe moment ca au inlaturat efectele, nu si cauza depresiei. Dupa ce am eliminat cauza depresiei am scapat de ea si implicit si de nevoia de antidepresive.
In orice caz sa nu iei dupa capul tau, mergi la psihiatru sa te consulte si sa-ti dea reteta.

| Denly a răspuns:

Am luat, dar am ales sa intrerup deoarece am hotarat ca singuru care ma poate ajuta sunt eu. Acum stau si ma gandesc daca am facut bine deoarece unele chestii inca nu au disparut. Uneori chiar ma gandesc sa reincep un tratament, dar nu sunt sigur.

| Anonim820 a răspuns:

Nu am luat, dar ma droghez cu muzica

| nicusor222 a răspuns:

Pastilele iti amelioreaza supararea oamenilor, nu o trateaza.
E ca durerea de masea, o iei sa nu te doara dar nu vindeca dintele.
Tot capul trebuie sa se controleze.
Nici-un medicament nu te scapa de asta, nu exista.
Traieste prezentul, viata fara ganduri, nu gandi trecutul si viitorul, ramai prezent, fai ce iti place si nu te lua la tranta cu crerul.