| anonim_4396 a întrebat:

Ai voie sa bei bauturi alcolice cand iti vine menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu faci exces. In timpul menstruatiei e bine sa-ti continui regimul normal de viata.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Este bine sa eviti sa bei vin rosu in rest nici o problema.

cami
| cami a răspuns:

Pana acum nu credeam mitul ca vinul-sporeste, si tuica-opreste. Pana luna asta, cand l-am incercat pe pielea mea (cel cu vinul ) am zis ca ma ia Salvarea, chiar ca dai in hemoragie, deci mai bine nu incerca.
Pricep, de la vin "pui sange" dar chiar atat de mult?! Chiar voiam sa pun o intrebare pe TPU, da'. m-am lasat pagubasa.

| monyk a răspuns:

Buna, nu prea e indicat sa bei, dar in cantitati mici nu cred ca e vreo problema...

| rozalia25 a răspuns:

Poate provoca hemoragie, deci nu!

| stef3530 a răspuns:

Ai voie dar nu e indicat vinul rosu si cafeaua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ultimul timp ma doare foarte tare stomacul si ma inteapa intr-o parte. nu mi-a venit ciclul. o colega mi-a spus ca poate imi va veni dar nu stiu sigur.eu am aproape 13 ani este ceva normal ca inca nu mi-a venit ciclul?
poate sa imi vina si de ziua mea? asa am auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru cea cu raspuns anonim.Am avut si eu simtome la fel si m-am dus la ginecolog crezand la fel ca imi va veni menstruatia! si GHICI CE?! Eram racita la burta.Asta ai si tu! Crede-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am km luat. o p ulei si abia imi venise...ma gandesc sa nu apara mai tarziu ceva.mom sunt bine

| oana_7776 a răspuns:

Da ai voie... dar vin rosu si cafeaua nu sunt indicate...