| Done_Mihai_1994 a întrebat:

Ajutati-ma, cum sa fac sa nu mai imi fie frica de inaltime? Cand ma duc la munte mereu imi este frica de inaltime.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dbigiu84 a răspuns:

Nu stiu cum este sa ai frica de inaltime.Eu am sarit si de la 10 metri in piscina happy.Nu trebuie sa gandesti ca ti-e frica.Gandeste-te ce priveliste frumoasa e de sus, mai ales daca mergi la munte.
Ca sa te obisnuiesti treptat cu inaltimea, incearca sa sari de la strand in piscina treptat. Odata de la 1M odata de la 2, 5M odata de la 3M iar daca ajungi la 5M ceea de sus pare destul de uimitor de mult, inseamna ca nu mai ti-e frica.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te uita jos si mergi inainte adica in sus

| Bizon95 a răspuns:

Du-te la psiholog si spune-i ca vrei sa scapi de fobia asta

si eu am frica de inaltime daaaaaar... NU MA URC PE MUNTE tongue
iar daca ajung intr-o cladire destul de inalta nu ma dau in barci pe marginea ferestrei/balconului
asa ca nu trebuie sa dau bani la psiholog tongue