| Alli23 a întrebat:

Ajutor, imi crapa venele. Am venectazii pe picioare, pe maini si pe fata..aseara am constatat ca si pe spate mi-au aparut cateva. Pe picioare am si cateva vene care cred ca cu timpul se vor transforma in varice. sad Ce sa fac? Pot pati ceva? Se pot trata? Am doar 17 ani, nu cred ca e normal de la varsta asta sa am asa ceva.
Pot fi simptomul unei hepatite C?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna ziua, draga! happy Sfatul meu este sa mergi cat mai repede la un medic, caci nu mai e de asteptat. Problema ta este una destul de serioasa si trebuie rezolvata cat mai repede cu putinta. Multa sanatate iti doresc si un weekend frumos! Te pup cu drag! kiss

| Donsavas a răspuns:

Nu e normal sa ai asa ceva la nicio varsta, Da pot aparea oricand. Nu dispera! Nu e grav si se trateaza. Mergi la un dermatolog! Diagnosticul de hepatita c nu se pune fără analiza de sânge.

| kiatres56 a răspuns:

Du te la doctor e putin cam grav

| kiatres56 a răspuns:

Si mai ales daca ai si pe fata
du te la doctor

| Docmiau a răspuns:

Nu este semn de hepatită C. Simptomul acela apare doar însoțit de cele specifice bolilor hepatice.

Ai putea avea edem al membrelor inferioare, flebotromboză sau angioedem neurotic. Îți recomand urgent un consult în clinica de chirurgie vasculară/cardiovasculară/generală din zona ta.

Dacă eşti din Arad: Dr. Dumnici, Dr. Alexa

Dacă eşti din Cluj: secția Chirurgie 2 Vasculară