| Dlk_Alex_1962 a întrebat:

Am 11 ani. Cand o sa apara sperma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Ateapta sa mai cresti. Penisul tau nu a ajuns la dezvoltarea completa care sa produca sperma. Aceasta sperm apare de obicei pe la 13-14 ani.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai asteapta.Depinde cat de repede ti se vor maturiza gonadele, testiculele, prostata. centrii care produc sperma. In orice caz de obicei intre 13 si 14 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sperma apare pe la 13-14 ani asteapta sa mai cresti!

| anonimguy3 a răspuns:

Sincer mie mi-a dat la 10 deci, go find out!

| christos1234 a răspuns:

La 13-14 ani apare.

| Maxnonymus a răspuns:

Tu ai baut ceva apa plata inainte sa intri la pc =]]]]]]]]]]